Chocobo Ranch

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

default Chocobo Ranch

Témanyitás by Hinari on Kedd. Feb. 24, 2015 6:43 pm

Chocobo Ranch - Istálló és Menedék

Mint nevéből sejthető, a céh kertjének határán, az ott kezdődő lankás tisztáson található istálló menedékházként szolgál a beidomított Chocoboknak. Az istálló tágas, meleg, de régies. Egyszerre legalább 30-40 példányt képes eltartani. Mivel a JL birtoka a hegyvidékekig nyúl el, az itt élő óriásira nőtt, futólábú madarak egy láthatatlan kerítés mentén azt tehetnek, amit csak akarnak. Persze mivel idomított Chocobokról van szó, még a légynek sem ártanak, sőt, az istállómester megtalálta rá a módot, hogy ezeket a teremtményeket miképpen lehet hasznosítani. Akár a lovakat, úgy a Chocobokat is meg lehet ülni.

De hogy mik azok a Chocobok?

Ártalmatlan, idomítható mobok, amik maximum rajban jelentenek potenciális veszélyt. Nem túl ritkák, de nem minden bokorban fordulnak elő. Többnyire félénkek, de barátságosak, és legfőképpen kompromisszumképesek. Ahogyan a legtöbb pet, úgy ezeket a madarakat sem az ártószándék vezérli. Bár könnyű szót érteni ezekkel a túlméretezett madarakkal, megülésük időigényes, nem csak a jártasságpontok szempontjából. Egy lovasnak jó kapcsolatot kell ápolni a maga Chocobojával. Ezt általában a születéstől való neveléssel éri el. Egy kifejlett Chocobo akár a 70 km/h-s sebességet is elérheti. Mivel szárnyai elég rövidek, így nem tudnak repülni, viszont alacsonyabban fekvő sziklákra le tudnak ereszkedni. Masszív, futásra termett lábaival akár 6-7 méter magasságra is fel tudnak ugrani. Egy tojó egyszerre 3-4 tojást rak le. Összesen nyolc színváltozata létezik: az alap aranysárga, vörös, fehér, kék, fekete, zöld, lila, és ezüst.

Askr ötlete és az eredeti Ranch leírása alapján.

Szín: #a8a8a8 #787878 #464699 #9F703A

Ki mit és mennyit tudhat Hinariról? Információk az adatlap alján.

Figyelem! Amennyiben valaki visszaél a plot armorral (pl kari előtt öl meg játékost vagy dicsekszik azzal hogy megtette stb), annak neki magának kell megoldást találnia rá, hogy kari miért ne tudja őt megölni/börtönbe zárni - ha pedig nem tud ilyet kitalálni, vállalja annak következményeit is! Ez karakter minden játékára, tehát a bossra is vonatkozik.
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 3226

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
11164/10100  (11164/10100)
Céh: Justice League

Felhasználó profiljának megtekintése

Vissza az elejére Go down

default Re: Chocobo Ranch

Témanyitás by Halász Alex on Szomb. Márc. 18, 2017 5:39 pm

Party

Vitt ki mindenfélét a partyra. Ez volt a nagy terv, amire mindenkit meghívtak. Tavaszváró buli, meg chochobook, versenyezhetnek is ha kedvük tartja. Lesznek asztalok meg székek, meg mindenféle édesség ami jól esik. Koktél, csoki süti, a bunkerből, hidegtál, saláták, sushi. Tele volt energiával, pörgött, és közben egyre csak visszakalandozott arra a bizonyos napra. Utána kettesben töltöttek pár napot, elbújva a többiektől és  visszatérve nagy vigyorral a képükön bejelentették a partyt. Olyan napra tették, amikor senkinek semmi dolga sincsen. A nagy igen után Hinari lehajolt hozzá, csókolóztak, Al felkapta az ölébe, és megpörgette. Odáig volt meg vissza. Lefutott a lánnyal a karjában a virágos rétig. Elterültek a mezőn. Nevettek, nem hívtak elő se pokrócot, se piknikes kosarat. Jóval később jutott eszükbe egyáltalán. Addig meg eltakarta őket a sűrű virágtömeg.
Azon a napon még az estét is a tulipánok közt töltötték. Csillagokat számoltak, és másnap pedig felhőket. Elgondolkoztak sok mindenen, de csak felszínesen, nem érintve a nehéz részüket. Csodás volt a világ.
Dúdolászva pakolgatta a tányérokat az asztalokra. Azt számolgatta, hogy mindenhova jusson mindenből. Pezsgőt is rakott ki. Egy pillanatra rátekintve az üvegre elvigyorodott. Valahogy így képzelte el anno is a lánykérést. Minden rendben ment.
Közben azért kalapált a szíve is rendesen. Vajon mindenki eljön, vajon élvezni fogják e az alkalmat, vajon örülni fognak e neki.... rápillantott az ujjára húzott gyűrűre. Most csak az volt rajta. Védett övezeten belül nem szokott felvenni semmit, nem az az ékszerviselős fajta, mint Ren volt például. De ez maradni fog.
- Nah azt hiszem minden kész...

Zafírszálas fejpánt:

Statok
Alex és FalánkAlex Flamberggel
Halász Alex
Harcos
Harcos

Hozzászólások száma : 1654

Karakterlap
Szint: 34
Exp:
4421/4700  (4421/4700)

Témanyitás by Hinari on Szomb. Márc. 18, 2017 7:38 pm

Természetesen segítettem. Még előző nap elmentünk papírtányérokat vásárolni, mindent, ami egy ilyen eseményhez kellett, s habár nem voltunk annyira sokan a céhben, de alig vártam, hogy mindenkit láthassak. Összeválogattunk süteményeket a csokiszobából és hozzájuk még rendeltem is külön, kiszállítást kérve, hogy a fánkokért amikkel még Mirika ismertetett meg, ne kelljen felmenni Nysterbe. De voltak a Sweet Dreamsből is – csupa finomság, hogy biztosan mindenki találjon kedvére valót. Nestor koordinálta a készülődést: izgatottan repkedett a céhház főbejárata és a kert széle között, a futárokat bevezette a kertkapun, elkísérte őket oda-vissza, ezeken felül pedig nem restellett minden éppen az útjába akadó céhtagnak elmondani, pontosan hol is találja a sátrat. Nem mintha olyan nagy lett volna a hely vagy ne tudott volna róla már mindenki, de Nestor is ki akarta venni a részét a munkából, és mivel az asztalok közelébe a menetszele miatt nem engedtem (nagyjából percenként borította volna fel a poharakat), így abban segített, amiben tudott. Ha nem is mondtuk el neki, milyen bejelentésre készülünk, de a boldogságot, amivel ezekben a napokban léteztem, ő is látta, és láthatóan örült is neki. Egyik nap még át is tolta farkával az egyik babzsákot, mert időközben elment onnan a nap – valószínű úgy gondolta, hogy a rajta fekvő Al nem véletlen heveredett le éppen a napsütésbe, mielőtt elaludt volna.
Nestor tehát tudta, hogy „Annabell” boldogsága a fiúval kapcsolatos. Bővebbet azonban nem, ahogy eddig a többiek sem, s a meglepetést ha nehéz is volt, de meg akartam tartani, egészen a megfelelő pillanatig. Persze a gyűrű az rajtam volt; le se vettem azóta, hogy Al ráhúzta azt az ujjamra. Meg a Katana az övemen, inkább csak megszokásból, bár ha párom felhívta rá a figyelmem, eltettem most azt is: védett övezeten belül voltunk, és csak mi, csak azok, akikben teljes mértékben megbíztam. Vidám mosollyal intettem mindenkinek, aki megjelent, és leplezetlen jókedvvel vártam, hogy a legutolsó céhtársunk is befusson végre.
Nehéz volt nem belekiáltani a nagyvilágba, mennyire boldog is vagyok.

Szín: #a8a8a8 #787878 #464699 #9F703A

Ki mit és mennyit tudhat Hinariról? Információk az adatlap alján.

Figyelem! Amennyiben valaki visszaél a plot armorral (pl kari előtt öl meg játékost vagy dicsekszik azzal hogy megtette stb), annak neki magának kell megoldást találnia rá, hogy kari miért ne tudja őt megölni/börtönbe zárni - ha pedig nem tud ilyet kitalálni, vállalja annak következményeit is! Ez karakter minden játékára, tehát a bossra is vonatkozik.
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 3226

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
11164/10100  (11164/10100)

Témanyitás by Yurihime on Szer. Márc. 22, 2017 10:18 am

Boldognak tűntek és lelkesnek, ez pedig engem is boldoggá tett. Mindig melengeti a szívemet, ha valakit mosolyogni látok, különösen, ha számomra olyan fontos emberekről van szó, mint Hinari-sama vagy Alex-sama. Más nem volt számomra, csak ez a céh, így külön örömet okoz, ha bármelyikük is úgy virul, ahogy most ők tették. Izgalommal és várakozással töltött el engem is, hogy mi iránt lelkesednek ennyire, hiszen még sose láttam őket ennyire izgatottnak.
Bevallom, nehéz volt megállni, hogy ne érkezzek korábban, mert nagyon szerettem volna segíteni. Az tölt el a legnagyobb boldogsággal, ha segítségére lehetek valakinek, de mivel illetlenség korábban érkezni, és nem szerettem volna kellemetlenséget okozni, ellenálltam a kísértésnek. Titkon abban reménykedtem, hogy nekem szándékosan korábbi időpontot mondtak, hogy ott tudjak lenni, és segíthessek, de ahogy betoppantam, már minden késznek tűnt. Remélem nem vették észre a halvány csalódottságom.
- Gratulálok, Hinari-sama, Alex-sama! ^.^ - léptem oda hozzájuk, és fogtam meg egyenként a kezüket. Bátorkodtam, mert már nagyon rég óta ismerjük egymást, így talán nem veszik tolakodásnak - Szabad megkérdeznem, hogy mit ünneplünk? ^.^ - érdeklődtem mosolyogva - Segíthetek még valamiben, mielőtt a többiek megérkeznek? ^.^ - kérdeztem, mert... mert... hátha. A remény hal meg utoljára. És nem is hal meg, csak máshoz kerül. A remény mindig él.
Yurihime
Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 575

Karakterlap
Szint: 20
Exp:
10/1500  (10/1500)