Erdei Faház Romok

7 / 7 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

default Re: Erdei Faház Romok

Témanyitás by Cearso on Kedd Szept. 19, 2017 7:59 am

A kérdő tekintetére már bátrabban válaszolok.
-Persze, bármi előfordulhat. Nem kell a legszebbnek, vagy a legjobbnak lenned. Tény, hogy ezek sokat segíthetnek, de ha egyszer valaki megszeret, akkor számára te leszel a legszebb és a legkülönlegesebb. A szerelem nem válogat. Még olyan is lehet szerelmes, aki nem akar az lenni.

A válasza után különös melegség áradt szét bennem belülről. Eddig a félénk lányka beszélt belőle. Most legalább tudom, hogyan érez a szíve legmélyén.
-Csak néhány jótanács. Az első ne félj a saját érzéseidtől. Az egyik legrosszabb, amit tehetsz, ha nem hallgatsz a saját érzéseidre, bármilyen furák is azok. A második: legalább magadnak ne hazudj. Nagyon is szép vagy, és elbüvölő. Valaki biztosan beléd fog szeretni előbb vagy utóbb. Vagy már beléd is szeretett.
Nem medek azzal példálozni, hogy az én szívemet már elrabolta, a végén még félreértené a lány, és azt hinné, hogy ő tett valami rosszat, ami nem igaz. Ő nem tett semmi rosszat. Sokkal jobb is lenne, ha többé próbálnék nem találkozni vele. Ha egyszer elhívok valakit fagyizni, az mèg nem olyan vészes, és talán ki is tudnàm magyarázni. Ha viszont folyamatosan találkozgatok valakivel, akkor nagyon nehéz volna eltitkolni az érzéseim, èn pedig se Kiwit, se Silt nem akarom megbántani.
Mielőtt végleg búcsút intenénk, én még ígértem valamit, amit mindenképpen meg akartam csinálni.
Mév nem fejeztem be a fagylaltot, de már semmi kedvem nem volt hozzá. Bűntudatom volna?
-Sil.
Nem néztem a lányra, hanem csak a fagylaltot kavargattam. Reméltem azért, hogy a lány rám néz, mielőtt a fagylaltot bámulva folytatom a mondatot.
-Tudod mi az a randi?

Double Arrow - nyílzápor
Az íjára egyszerre több nyílvesszőt is felajz.

2.:
Healblock-Célpont játékos/mob/pet hp-ja, és páncélja semmilyen módon nem képes növekedni [passzív]

3.:
Concentration (permanens)
Cear a fel nem használt sebességét sebzésbe fordítja át, amennyiben elég erősen koncentrál

4.:
A szerencse forgandó
Cear egy buffot vagy debuffot tesz magára. A buff/debuff mértékétől függően sérül, gyógyít magán vagy gyógyít egy csapattársán

lvl 36:
élet:50/0 (250 hp)
FK: 27/34
Erő:4/0
Irányítás:30/47
Kitartás:28/7
Gyorsaság:36/79
spec:19/0
páncél /65
Cearso
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 1926

Karakterlap
Szint: 36
Exp:
5204/5300  (5204/5300)
Céh: Jumpy Vigor

Felhasználó profiljának megtekintése

Vissza az elejére Go down

Témanyitás by Silence on Szer. Szept. 20, 2017 1:07 am

Kicsit meglepi Fuwát, hogy olyan kérdésre válaszolsz, amit nem tett fel, legalábbis nem tudatosan. De hamar elterelődik róla  a figyelme. Ugyanis amit mondasz, az még ennél is jobban megdöbbenti. A könyveiben a főhősnő, a hercegkisasszony mindig a legszebb, a legjobb teremtés… És ennek a legjobb, legszebb lánynak udvarol minden herceg… Te pedig egyre egyértelműben azt mondod, hogy bizony, neki is lehet udvarlója… hogy ő is lehet "legszebb", "legjobb" valakinek… Hogy lehet a "legkülönlegesebb"… Az ő szemével viszont ugyan mi különleges lehet ne benne, aki nem látott, nem hallott, és mindig másokra szorult? Ráadásul buta is. Merthogy, mióta Aincardba jött, annyi olyan dologgal találkozott, amit tudnia kellene, de nem tud, hogy erről is szentül meg van győződve.
Szeretnélek emlékeztetni: Fuwa a válasza leírásakor, és megfogalmazásakor is a tündérmesékre támaszkodott, és bár elültetted a bogarat a fülébe, hogy neki is lehet udvarlója, ez még mindig nem fordul meg komolyan a fejében.
Hűha… Sok mondat, amit a lánynak valahogy értelmeznie kell. "Ne félj a saját érzéseidtől" Miért félne? Vagy milyen érzéseitől félne?
Hazudna magának? Miért? Miben? Ugye nem kell mondanom, hogy kissé tanácstalanul, és értetlenül pislog rád? De csak az utolsó két mondatodig. És ugye azon se lepődsz meg, hogy attól elvörösödik, hogy szépnek és elbűvölönek nevezed? Emiatt pedig csak félfüllel kapja el, hogy valaki biztosan belé fog szeretni, vagy már belé is szeretett… Ettől picit mégjobban zavarba jön. Attól pedig, hogy felvillantod a lehetőségét, hogy már belé is szeretett valaki, a tekintete kicsit hitetlenkedővé válik. Hogy bárki belészeretett volna? Ugyan… Azt tudná, vagy nem? Neked azért megsúgom: Grimm csapatának hét tagja közül legalább kettő beléhabarodott, de nem merték sehogysem kifejezni a vonzalmukat, mert tartottak a banda vezérétől.
Azon gondolkozz, hogy találkozzatok-e még. Fuwának ezen nem kell gondolkodni. Mindig örül, ha ismerőssel találkozik. Tőled pedig kapott fagyit, úgyhogy bár nem biztos hogy tudatosul benne, de szeretné, ha még találkoznátok ezután is.
A nevére felnéz, várva hogy mit szeretnél még mondani neki. Nem jön zavarba a kérdéstől, hanem hozzá képest határozottan bólint. Persze, hogy tudja mi az. A fogalmat ismeri. Csak a gyakorlatban fogalma sincs (ezt persze ő nem tudja), például ezt a közös fagyizást nem kapcsolja automatikusan hozzá a szó jelentéséhez

| Színek: #3399cc(narráció) /Beszéd /Gondolatok Adatlap Ozirisz féle karakterlap|

Silence
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 105

Karakterlap
Szint: 18
Exp:
1260/1300  (1260/1300)
Céh: -

Témanyitás by Cearso on Szer. Szept. 20, 2017 2:59 pm

Persze, hogy a fel nem tett kérdésre is válaszolok. Egyébként is szoktam figyelni az emberek arcát, csak hát, ha valaki nem beszél valamiről, annak megvan az oka, és nen illik ezt a témát eröltetni, még ha érdekel is a dolog. Itt és most viszont más a helyzet. Nem azért nem beszél róla, mert nem akar. Inkább azt gondolom, hogy nem mer felhozakodni ezzel a témával, vagy nem teljesen biztos önmagában. Ilyenkor egy kis támogatás, vagy a testbeszéd értelmezése sokat segíthet.

Cearnak ugyan arról fogalma sem lehet, hogy a lány ezelőtt csak könyvekből látta a szerelmet. Hiszen Aincradban is elég csak egy kicsit körbenézni, és elég hamar láthatunk olyanokat, akik teljesen megváltoznak egyik vagy másik ember közelében. Azt is feltételezte, hogy a lánynak is tetszett már valaki, csak nem merte elmondani, attól félve, hogy mit reagál rá a másik, ezért nincs még barátja. Azt szintén nem tudhatja, hogy a lány nem tudja valójában mit és miért érez. Az elözőekből tisztán látszik, hogy Cear csak segíteni szeretne a lánynak, hogy könnyebben boldoguljon. Nem tudta, hogy ezzel mennyire összezavarja a lányt.

Egy picit gyanúsan néztem a lány bólogatását. Ha valóban tudja, mit jelent, akkor ettől a kérdéstől ugyanúgy elpirult volna, mint attól a dícsérettől, hogy szép vagy különleges lenne.
-Akkor te az elejétől fogva tisztában voltál azzal, hogy én technikailag randizni hívtalak el?
Megígértem, hogy tiszta vízet öntök a pohárba, és ennél egyszerűbben nem tudnám elmagyarázni, ha esetleg félreértett volna valamit. És van egy nagyon sanda gyanúm, hogy nincs teljesen tisztában a képpel.

Double Arrow - nyílzápor

2.:
Healblock-Célpont játékos/mob/pet hp-ja, és páncélja semmilyen módon nem képes növekedni [passzív]

3.:
Cear a fel nem használt sebességét sebzésbe fordítja át, amennyiben elég erősen koncentrál

4.:
A szerencse forgandó
Cear egy buffot vagy debuffot tesz magára. A buff/debuff mértékétől függően sérül, gyógyít magán vagy gyógyít egy csapattársán

lvl 36:
páncél /65
Cearso
Íjász
Íjász

Karakterlap
Exp:
5204/5300  (5204/5300)

Témanyitás by Silence on Szomb. Szept. 23, 2017 9:16 pm

Nos…  Igazad van, nem azért nem beszél róla mert nem akar. Egyszerűen magától nem jut eszébe egyelőre. A sok felfedezni való között idáig még nem jutott. Én sem értem miért... De sem a szülei, sem Grimm nem tartotta fontosnak, hogy ebben a témában akár csak beszélgessen vele, figyelni pedig nem volt alkalma egy férfi és egy nő kapcsolatát úgy, ahogy más gyerek figyeli a szüleit, és ez által sokmindent megtanul.
 És mivel nem gondolkodott még ezen, nem csoda az sem, ha bizonytalan. 
 Tudom, hogy segíteni akarsz. És nincs könnyű dolgod, hiszen számos lyuk van Fuwa ismereteiben, mielőtt teljesen megértené mit jelent a gyakorlatban a szerelem, felismerné magán, hogy annak milyen velejárói vannak, és eljutna oda, hogy ne féljen tőlük. Minden tiszteletem a tiéd, ha elég türelmed van, hogy végigjárd vele ezt a buktatókkal teli hosszú utat, mert nehezíti a dolgodat az is, hogy nem fogja tudni ő elmondani neked, hogy mi az amit még nem tud, vagy csak részben ismer.
Erre jó példa ami most történik: Rákérdezel egy fogalomra, ő bólogat, hogy ismeri. Aztán a következő kérdésed nyomán kiderül, hogy nem, valójában nem tudja miről van szó. Ő nem hazudik, azt hiszi, pontosan tudja mi az a randi. A kérdésedre viszont füligpirul, és zavartan kezd írni a füzetébe egy-egy szót áthúzva, javítva… Körülbelül, mintha élőszóban dadogna. Végül úgy emeli a füzetet, hogy az arcát takarja kicsit.

Én… Ez… Egy randi ilyen?
Nem tudom mennyire érzed… de nagyon megzavarodott. Nem buta, ebből már kezdi érteni a helyzetet... De azért még sokminden homályos. Nehezen fér például össze amit eddig csináltatok azzal a képpel, ami neki a randevúról kialakult a fejében.

| Színek: #3399cc(narráció) /Beszéd /Gondolatok Adatlap Ozirisz féle karakterlap|

Silence
Kardforgató
Kardforgató

Karakterlap
Exp:
1260/1300  (1260/1300)

Témanyitás by Cearso on Kedd Szept. 26, 2017 7:20 am

Igazából, a monológ, amit Cear lerendezett, nem Silnek szólt. Elismerem a tényt, hogy verbálisan neki mondta, viszont a párbeszédben van még egy résztvevő Silen kivűl, aki szintén nem tudja, mit kéne most csinálnia. Nehezen tudja elképzelni, hogy egy olyan srác, akinek eddig csak olyan barátnői voltak, akik küzdöttek a figyelméért, első pillantásra beleszeressen egy olyan visszahúzódó, félénk és csendes lánykába, mint Sil. Ráadásul meg is fogadta, hogy többé nem lesz szerelmes.
Hiába próbálja elhessegetni a gondolatot, és folyton a "Nem lenne helyes" érvvel gyözködni magát, ő sem menekülhet a tény elől, hogy a szívnek nem lehet észérvekkel vagy korábban tett ígéretekkel parancsolni.

Vettem egy mély lélegzetet, és rámosolyogtam a lányra. Szóval kezdhetem a magyarázkodást. Mekkora megváltás ez azok után, hogy Shu nekem próbált magyarázni olyan dolgokról, amikben nem értettünk egyet.
- Hát, magának a szónak több jelentése is van. Abból itélve, hogy ennyire zavarba jöttél, gondolom csak azt a verziót ismerted, amit a párok csinálnak.
Tartottam egy kis szünetet, hogy a lány felfogja, amit mondtam. Nem lenne szép elhadarni előtte a szöveget, és utána megvárni míg feldolgozza az egészet.
- Ez most nem olyan randi.
Próbáltam nyugtatni a lányt, hogy ne legyen zavarban, viszont a viselkedése nagy segítség volt számomra, hogy meg tudjam fejteni, hogyan is gondolkozik a világról.
Még sokat kell neki tapasztalnia, mire megérti miről beszéltem neki eddig. Engem pedig ez felvídit egy picit. Habár most még halandzsának érezheti az egészet.
- Hogyan is írhatnám le a jelentését, úgy hogy ne érts teljesen félre? Nos, a randi egyfajta bizalmas együttlétet jelent, ahol megismerhetjük a másikat, és megmutatjuk a másiknak milyenek is vagyunk. Valahogy így tudnám leírni a legegyszerűbben. Mármint a mostani helyzetet, mostanra elég, ha ezzel a jelentésével tisztában vagy. Az hogy randizunk valakivel, az még nem feltétlen jelent elkötelezettséget a másik felé.

Double Arrow - nyílzápor

2.:

3.:

4.:
A szerencse forgandó

lvl 36:
páncél /65
Cearso
Íjász
Íjász

Karakterlap
Exp:
5204/5300  (5204/5300)

Témanyitás by Silence on Szer. Szept. 27, 2017 12:56 am

Én pedig nagyon szívesen segítenék neked… és Fuwa is, ha tudná, és értené a helyzetet, illetve neki lenne ötlete, hogy mit lehet csinálni ebben a helyzetben. De ahogy lassanként kezd valamit megérteni abból, hogy mi is történik, úgy láthatod, hogy egyre tanácstalanabb lesz.
Kezdjük azzal, hogy mit is ért (értett eddig) ő a randevú alatt: Egy fiú és egy lány (eddig stimmel a helyzet), akik szerelmesek (na ez már részéről sántít) együtt elmennek valahova. Egy étterembe, vidámparkba, állatkertbe, színházba, moziba… (A dolog ott nem stimmel, hogy a cukrászda nem szerepelt a listán, Isten tudja miért) és közben sokat beszélgetnek (ez még stimmel is) és nevetnek, és nagyon boldogok. És a végén pedig elcsattan egy szerelmes csók. (Nem kell ugye ecsetelnem, hogy ez hol bukik?)
Visszamosolyog rád, szinte rexlex-szerűen.
Az első felvetésedre bólint. A randizni párok szoktak… vagyis.. Ezekszerint nem egészen.
Ezután figyelmesen várja és hallgatja a további magyarázatodat. Kicsit megnyugszik, hogy ez nem is akart olyan randi lenni… Ugyanakkor elkerekedett szemmel néz rád, hogy akkor milyen?
Válaszolok helyette, hogyan írhatnád le: A lehető legegyszerűbben. Ha egyszerűen fogalmazol, lehetőleg az utalásokat, metaforákat, és hasonlatokat amennyire lehet mellőzve, akkor érteni fog. Legalább nagyjából.
"Bizalmas együttlét"… Hát, ő végülis megbízik benned. Bár a valóság nem teljesen ez, ő úgy élte meg a romos kunyhónál történteket, hogy megvédted Árnyéktól. És a tömegből is kivezetted, és egy nyugodt helyre hoztad, ami tetszik neki. És együtt is vagytok…
"megismerhetjük a másikat, és megmutatjuk a másiknak milyenek is vagyunk."… itt azért kicsit csilingel a csengettyű a fejében. De hát … magadról alig mondtál valamit… Az mondjuk igaz, hogy tőle sokat kérdeztél… Arra a következtetésre jut, hogy valószínűleg neki is kérdezni kellene rólad.
Bólint, mostmár érti. Láthatóan kicsit zavarban is van, de most nem pirul fülig, csak épphogy láthatóan vörös az arca. Az utolsó mondatodra pedig kicsit meg is könnyebbül. Csak ekkor érzi úgy, hogy azzal, hogy nem jött rá, hogy ez egy randi, nem csinált bajt. Pár pillanatig, úgy fél percig? Még az információt dolgozza fel, aztán maga elé veszi a füzetét, és írni kezd. Néhány pillanat múlva pedig fel is mutatja, hálásan mosolyogva.

Köszönöm, hogy elmagyaráztad. Azt hiszem mostmár értem.
Ezután kicsit elgondolkodva néz rád, aztán megint ír két szót a füzetébe, és már fel is tartja, hogy elolvashasd. Bizonytalan tekintettel várja a választ.
Kérdezhetek valamit?

Silence
Kardforgató
Kardforgató

Karakterlap
Exp:
1260/1300  (1260/1300)

Témanyitás by Cearso on Szer. Szept. 27, 2017 6:42 am

Hát, ha úgy vesszük, a cukrászda is egyfajta étterem, csak ott leginkább édességeket lehet kapni. Szóval se a listával, se Cear helyválasztásával nem lett volna probléma, de ezt azt hiszem el kell néznünk Silnek, hogy nem tudta, és eddig nem állt össze neki a dolog. A lényeg az, hogy megértette Cear magyarázatát, ami nem volt teljesen pontos, ráadásul néhány fontos, de zavarba ejtő részletet ki is hagyott.
Ráadásul, azok után, hogy Silence ennyire zavarba jött a tömegben, Cear nagyjából az összes többi lehetőséget kilötte a listán, hisz ezek többsége az esetek többségében tele volt emberekkel. Na meg persze állatkert nincs is Aincradban, abban pedig nem biztos Cear, Silt mennyire fogná meg a szafari akármelyik része is. Bár az is tény, hogy ott közelebb is érezheti magát az állatokhoz a kerítések hiányában.

Legalább nem rohant el azonnal, mikor azt sugalltam neki, hogy ez egy randi lenne. Bár már nem is tudom, mit csinálnék, ha felugrana, és elfutna. Talán most már hagynám, hadd meneküljön el. Végül is, jobb is lenne, hisz nem hiszem, hogy összeillenénk. Ennek ellenére én boldogabb vagyok, hogy így alakultak a dolgok, és szívesen segítek neki abban, amiben csak tudok.
Észrevettem a lány fura pillantását, de anélkül is ugyanezt mondtam.
-Nincs mit, szívesen segítek megérteni a dolgokat, ha szeretnéd.
Mondjuk most is csak azért tudtam segíteni, mert kibújt a szög a zsákból, és egy egyszerű kérdéssel megoldottuk, hogy ne egymás mellett beszéljünk.
Miközben gondolkozik, belekanalazok még néhányat a fagylaltba. Nem akarom, hogy a közbeszólásommal megzavarja a koncentrációban.
A kèrdése után még lenyelem a falatot, ami a számba van, majd rámosolygok a lányra.
- Persze, csak nyugodtan.

Double Arrow - nyílzápor

2.:

3.:

4.:
A szerencse forgandó

lvl 36:
páncél /65
Cearso
Íjász
Íjász

Karakterlap
Exp:
5204/5300  (5204/5300)

Témanyitás by Silence on Pént. Szept. 29, 2017 12:05 am

Ha úgy vesszük. Sajnos a legtöbb esetben Fuwánál az ilyesmire nem lehet számítani. Sok szóval úgy van valahogy, hogy ismeri, és teljesen érti is, mit jelent, de a tágabb értelmét már nem tudja. Nem, Cear, a helyválasztással abszolute nincs semmi baj. Ahogy azzal sem, ha nehezen tudsz mit kezdeni a helyzettel. Idő kell kiismerni Fuwát, hogy biztos lehessen a dolgában, aki szeretne tőle valamit. És bár lehet nem teljesen érzi így, jól tetted, hogy nem zúdítottad rá a randi, mint fogalom minden szegmensét egyszerre a lányra. Jó eséllyel teljesen összezavarodott, zavarba jött, és talán kicsit meg is ijedt volna. A szafariban… Nos, melletted a kisállatokat boldogan nézegetné, simogatná… de a nagyobb moboktól így is félne.
Egyetlen apró dolog az, ami miatt nem próbált elfutni. Nem mondtad ki, hogy "Ez egy randi". Az megrémítette volna kicsit. Az, hogy inkább kérdeztél, esélyt jelentett neki, hogy maga rakosgassa össze képet, a saját, kicsit lassú módján. Így pedig nem olyan ijesztő neki a felismerés. Hogy összeillenétek-e? Őszintén szólva én nem tudom még. Az biztos, hogy Fuwa valószínűleg még nem áll készen egy kapcsolatra. A jelenlegi tudásával, és állapotával biztosan nem.
Elmosolyodik, amikor azt mondod, szívesen segítesz neki megérteni a dolgokat. Most hirtelen nem jut eszébe olyan dolog, amit feltétlenül meg akarna érteni, úgyhogy elhalasztja az ajánlattal való élést a következő alkalomra. Igen, neki szinte természetes, hogy lesz olyan, és elérted, hogy ha a helyzet úgy adja, nem fog félni kérdezni tőled.
Most inkább az jár a fejében, hogy rólad szeretne többet megtudni, elvégre… te mondtad, hogy ezért szoktak randizni, akik nem párként mennek valahova… És ő pedig alapvetően kíváncsi természet, ha éppen nem fél valamitől vagy valakitől. Tőled pedig egyáltalán nem fél mostmár.
És miután meg is engeded, hogy kérdezzen, írni is kezdi a füzetébe, amire kíváncsi.  

Elmesélnéd, hogy hogy találkoztál Árnyékkal?
Több kérdése is van, de úgy érezte, ez talán az, amivel érdemes elkezdeni. Végülis, ő is ismeri a farkast.. Mondhatni.

Silence
Kardforgató
Kardforgató

Karakterlap
Exp:
1260/1300  (1260/1300)

Témanyitás by Cearso on Pént. Szept. 29, 2017 9:29 am

- Nagyon szívesen. Nagyjából két, talán két és fél éve történhetett a dolog. Akkoriban érhettem el a tizes szintet Azt hiszem. Ennek örömére Shuval felfedeztük a szafarit, és vadásztunk. Azt tudni kell, hogy Shu egy nagyon fiatal idomár lányka volt, aki egy kicsit másképp értelmezte a vadászatot, mint az emberek többsége. Ő nem szerette, ha valaki élvezetből öl meg egy állatot. Inkább ha tehette, akkor úgy érte el a játék vadászos eredményeit, hogy magához csalogatta az állatokat, és megsimogatta őket. Még a veszélyeseket is. Persze, ha életért vadászott, akkor ő is megölte az állatot, hisz ő velem ellentétben evett húst. Én viszont az Árnyékkal való találkozás óta lemondtam ezekről. Idelent nem nagyon kell odafigyelni a  helyes étkezésre, hisz se betegséghez, se  testformaváltozáshoz nem vezethez a virtuális étkezés....
Megálltam egy pillanatra, ezzel is rengeteg információt adtam, ami később még fontos lehet. Hagytam egy kevés időt, hogy feldolgozza őket.
- Ott tartottam, hogy vadásztunk, és közben beszélgetünk. Ekkor merült fel, hogy mi hiányzik nekem a legjobban, és mit szeretnék kapni ajándékba, ha ez lehetséges. És akkor azt mondtam, hogy legszívesebben egy kiskutyát szeretnék, akit nevelhetek. Ezek után nem sokkal megjelent egy farkas, akit Shu segített szeliddé tenni. Persze ez még csak az első lépés volt, még meg is kellett idomítani. Jó egy évig mindennap meglátogattam, és egyre jobban egymáshoz szoktunk. A két legfontosabb pillanat viszont az volt, mikor megvédtük egymást. Egyszer elájultam az erdő közepén, és csak később tudtam meg, hogy Árnyék egymaga elüzött néhány veszélyesebb fenevadat.  Később néhány vadász támadt rá, és még időben odaértem, hogy leállítsam őket. Azóta csak nagyon kevés emberben bízik meg. Ezért is olyan különleges, hogy sikerült felkeltened az érdeklödését. Röviden ez lenne a történet.
Majd belekanalaztam a fagylaltba, jelezve, várom a további kérdéseit, ha vannak.

Double Arrow - nyílzápor

2.:

3.:

4.:
A szerencse forgandó

lvl 36:
páncél /65
Cearso
Íjász
Íjász

Karakterlap
Exp:
5204/5300  (5204/5300)

Témanyitás by Silence on Pént. Szept. 29, 2017 11:04 am

Figyelmesen hallgatja, ahogy elmeséled a történetet. Shu… Shukakuként hallot már róla, és néhány pillanat alatt össze is köti a két nevet.  És nagyra nyílt szemekkel néz rád. Woow, te ismered Shukakut! Ráadáasul a történeted alapján még szimpatikusabb az idomárlány, mint azok alapján a pletykák alapján, amiket hallott. 
 Ő is viszolyog tőle, hogy megöljön egy állatot, és csak akkor vadászik, ha nagyon szüksége van arra, amit az állatok adnak: Húsra, pénzre és a bundára. Azt, hogy pénzt , és egyéb jutalmat úgy is tud szerezni, hogy csak magához csalogatja az állatokat… Erre eddig nem is gondolt.
 Ő szintén eszik húst. Gyerekként hozzá szokott, ne is tehetett mást. Azt ette, amit adtak neki. Idebent pedig Grimmtől és a csapattól látja, hogy ezzel nincs probléma… Jókor tartasz kis szünetet, amit ki is használ, hogy két kérdést feltegyen a füzetén keresztül.

Meg tudnál El tudnád magyarázni hogy kell magamhoz csalogatni az állatokat? És… Árnyék miatt miért nem eszel húst? Zavarja?
 Ha sikerült megbeszélni ezeket a kérdéseket, a történet folytatására is ugyanúgy figyel, mint eddig.
Kiskutya… Nehezen tudja a kutya képét összepárosítani azzal, hogy kicsi, mert idebent még csak Árnyékhoz hasonló méretű kutyákat és farkasokat látott, de aztán csak sikerül neki, és a végeredményt nagyon aranyosnak találja, ami az arcára is kiül.
 Szelíddé tenni… Pár pillanatig gondolkodik rajta, hogy olyat hogy lehet… A mobok rá állandóan csak vicsorogtak, és meg akarták harapni, ezért is ijedt meg annyira Árnyéktól, és lepődött meg, hogy a farkas meg sem próbálta bántani. Ez egy újabb kérdése lesz: Hogy lehet azokból az ijesztő fenevadakból olyan aranyos állat, mint Árnyék? Részben meg is válaszolod ezt a kérdést a folytatással: némi segítséggel, és idővel.
 A két fontos pillanat kapcsán kétszer csillan megértés a szemében. Mostmár érti, miért vagytok ti ketten olyan közeli kapcsolatban, és miért vigyáztok egymásra.
Viszont túl sok kérdése lett a történet végére, hogy egyszerre feltegye őket, úgyhogy elkezdi az elején, a történet szerint időrendben. Ír, aztán mutatja a füzetet.  

Hogy lehet egy vad állatot megszelídíteni?

Silence
Kardforgató
Kardforgató

Karakterlap
Exp:
1260/1300  (1260/1300)

Témanyitás by Cearso on Szomb. Szept. 30, 2017 9:16 pm

- Hát... Shu az esetek többségeben nagyon sokat várt arra, hogy egy vad közeledjen felé. A legnagyobb titka viszont talán az volt, hogy mindig tartott magánál egy kis eleséget, és nem merészkedett olyan területre, amit egyes vadak nagyon is aktivan öriztek. Még egy térképe is volt, ami megmutatta neki, hogy melyik területen volt biztonságos tartozkodni. Ha valamelyik állat kíváncsi, éhes vagy esetleg mindkettő volt, és nem volt semmi, ami elijessze, akkor szinte semmit se kellett tennie, és vonzotta az állatokat.
- Nem. Nem hiszem, hogy őt zavarná. Hisz elvileg Árnyék is vadászik húsra. Igazából engem zavar. Úgy érzem, ha húst eszek, olyan mintha olyat ennék, aki bármikor Árnyék sorsára juthatott volna egy jó gazdi mellett, ha nem lett volna levadászva. Ezért sem eszek húst.
Meg van emellett jó sok apróság, amit nem feltétlenül kellene a nyakába zúdítanom. Beszéd közben azért figyeltem a reakcióit is, és úgy tűnik valami nagyon tetszhett neki a mesémben. Így már sokkal bátrabban és határozottabban válaszolok a kérdésére.
- Először érdemes megtudni, mennyire is vad. Például vannak állatok, amik csak azért viselkednek vaduk, mert a területüket védik. Őket egyszerűbb megszelidíteni. Mondjuk ezek az állatok nagy eséllyel nem fognak annyira kötödni, mint egy olyan állat, akinek nincs védeni való területe. Cserébe viszont a közelükben nagyobb biztonságban is vagy. Árnyèk viszont nem ilyen. Ha nem fél valamitől, akkor inkább kíváncsi. Az igazi kihívás az volt, hogy megbizzon bennem, és tartson velem bizonyos helyekre. Hónapokig kellett minden nap egy picivel több időt vele töltenem, hogy megszokja a közelségem, és a bizalmába tudjak férközni.

Double Arrow - nyílzápor

2.:

3.:

4.:
A szerencse forgandó

lvl 36:
páncél /65
Cearso
Íjász
Íjász

Karakterlap
Exp:
5204/5300  (5204/5300)

Témanyitás by Silence on Vas. Okt. 01, 2017 1:04 pm

Jól sejtette. Idő kell hozzá… Sok idő. De arra gondolva ahogy Árnyékról beszéltél, és ahogy együtt kinéztetek... Úgy véli, megéri.

Az eleségre eddig nem gondolt, de… logikus. Nem jut eszébe, mert nem látja magát, viszont ő is könnyebben közel merészkedik, vagy közel enged magához valakit, akinél van valami finomság (Persze feltéve, ha hozzá nem ijeszti el valahogy) és felkelti a kíváncsiságát. Oh, bárcsak elég bátor lenne, hogy megpróbálja valamikor... Sokkal több helyet tudna akkor megnézni magának.
Olyan terület, amit védenek… Na ezt nehezen tudja elképzelni…  Valami olyan hely, ahova nem engedik közel az embereket és a többi állatot… Miért? Van ott valami?
Aztán eszébe jut, hogy igazából neki is van ilyen hely… A kartávolságán belül nem szívesen enged senkit. Akkor az állatoknál is ilyesmiről van szó, ugye? Bólint, hogy érti.
Szóval Árnyék miatt nem eszel húst, de téged zavar, nem őt. Így még soha nem gondolt bele… hogy az az állat, akinek a húsát megeszi, lehetett volna valakinek a társa… Kicsit elkomolyodik az arca… Oh… azok a szegény állatok…
Ezek szerint több oka lehet, hogy vad… Majd, ha el nem felejti meg fogja kérdezni, hogy még mi minden lehet ez az ok.

A terület védését már érti, de… Megint ír, és mutatja a füzetet.
Miért könnyebb azokat az állatokat megszelídíteni?
Megállapítja, hogy Árnyékkal hasonlítanak. Ő is kíváncsi, ha valami nem ijesztő.
Kiderül az is, hogy mennyi az a sok idő… Hónapok. Minden nap, picivel több időt kell együtt tölteni… Nehéz és hosszú feladatnak hangzik… Nem hinné, hogy képes lenne rá.
Ahogy tovább mesélsz, Fuwának megint támad egy kérdése, amit gyorsan le is ír, és meg is mutat.

Honnan tudtad, amikor már megszokta?

Silence
Kardforgató
Kardforgató

Karakterlap
Exp:
1260/1300  (1260/1300)