A Bestiakirály - Part 1 - 2. Próba

4 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

default Re: A Bestiakirály - Part 1 - 2. Próba

Témanyitás by Joey Chrome on Vas. Május 14, 2017 11:22 am

Szerencsédre kutyával most nem találkozol. Valószínűleg másik oldalon őrjáratozik, így gond nélkül bejutsz egy szobába, ahonnan a morzehang jön. A búgás forrását sajnos nem találod meg, de a másikét igen: egy régimódi rádióból jön. Az asztalon pedig van papír s ceruza. Valami oknál fogva fogod, s a morze jeleket elkezded leírni. Az eredmény a végére így néz ki:

· · — — —
— — — · ·
· · · — —
· · · · ·

Észreveszed, hogy folyamatosan csak ezeket a jeleket adja le a rádió. Az asztalon hever egy kézi rádió is, amit magadhoz vehetsz, ha úgy szeretnéd.
Ha szerencséd van, ebben a szobában talán találsz valami nyomot a morze jelekre.

Adatlap|Bolt|NJK-k|Trófeák (Szafari)|Szoba

Színek:
Mesélés (olive), Joey (yellowgreen), George (purple), Rebecca (pink), Haru/Grifi (seablue), Ichiro/Ichi (peru), Eiji (slategray)

Gyűjtögetés aktiválva lesz: 2017. Február 15.
Joey Chrome
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 773

Karakterlap
Szint: 22
Exp:
1801/1900  (1801/1900)
Céh: Unity

Felhasználó profiljának megtekintése

Vissza az elejére Go down

Témanyitás by Chancery on Csüt. Május 25, 2017 11:01 am

Ahogy ezelőtt is egyszer, résnyire nyitom az ajtót, beslisszanok, és ahogy Álom is bent van, már csukom is magam mögött mindazt, ami elzárja a külvilágot tőlünk. A vadmacska füleit hátracsapva, rosszalló pillantásokat vetve a furcsa szerkezetre bemenekül egy doboz mögé, szinte teljesen eltűnik előlem, csak a hátát látom egy nagyon kicsit, hogy jelezze, itt van épségben, csak épp próbál megnyugvást találni a hang elől.
-Oké, most már tuti, ez morze lesz. -jegyzem meg, immár inkább magamnak, mikor alaposabban megnézem magamnak a rádiót. Hogy őszinte legyek, nekem iszonyúan kínainak tetszik mindaz, amit hallok belőle, köze sincs az SOS-hez, amit amúgy is a Titanic-ból tanultam meg. A sok kattogás és sípolás eleinte semmit nem mond nekem, azt, hogy ismétlődik, szintén elég nehezen ismerem fel.
-Na, lássunk akkor itt is munkához!

Számomra nem épp két perc, mire lepöttyözöm és vonalkázom a jelet, de sikerült valamit alkotnom, ám itt meg is áll a tudományom. Nem, nem tudom fejből a morze ábécét, és most olyan jó lenne, ha valaki ismerné... vajon azok, akik kiestek az elején, a sok új játékos, egyikük vajon tudott volna itt segíteni, ha eljut idáig? Fene beléd, te mondvacsinált Király...
A kézi rádiót egyenlőre nem tudom hova tenni, már elméleti síkon, de a rendszer engedi, hogy elrakhassam rögtönzött inventorymban, így meg is teszem, valószínűleg jól jöhet később, bár a két emblémával sem tudtam még mit kezdeni, nem beszélve több vacakról. Remélem, az emblémák majd a legvégén egy ajtó nyitásánál segítségemre lesznek, addig nem tudok mást tenni, mint hurcolni magammal, és remélhetőleg nem valami sokat segítő, titkos akármit nyitottak volna még az egész kazamata legelején. Eleve remélem, hogy nem hagytam ki semmit, mire elkezdtem volna rajzolni a rögtönzött térképemet. A pontozott-vonalkázott papírt az asztal közepén hagyom, és felkelek a rozoga székről, hogy egy nyújtózkodást követően nekiálljak keresgélni.
-Ha ez egy ilyen jeladó szoba, akkor csak van itt valahol valami segédféleség a morzehoz. -mormogom magamban. Álomkelő meg se moccan a doboz mögött, valszeg a füleit lelapítva próbál nyugalmat erőltetni magára. Macska, ő élesebben hallja az ilyen hangokat, mint én. -Kétlem, hogy itt mindig vérprofik lettek volna, akik fejből tudják. Kell lennie valami szótárnak, vagy feljegyzésnek, vagy ilyesmi. >.>

Színem: #993300, Álom: #999999, ferdén akkor, ha csak Chan hallja.
Chancery
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 2512

Karakterlap
Szint: 36
Exp:
5174/5300  (5174/5300)

Témanyitás by Klein on Szomb. Jún. 24, 2017 4:53 pm

Joey...?
Klein
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 3010

Karakterlap
Szint: ?
Exp:
0/0  (0/0)
Céh: Fuurinkazan

Témanyitás by Joey Chrome on Kedd Jún. 27, 2017 11:01 pm

//Bocsi a késést!

Hamarosan egy sárgult papíron megtalálod az egyik polcon lévő doboz alól kilógva a morze abc-t, ami így néz ki:

Nincs más tenni valód, szóval ki lehet menni, persze óvatosan a kutya miatt. De az bizony túl közel van, hogy kikerüld. Morog is feléd, majd szimatolni kezd a levegőbe, s boldog lihegésbe kezd, s ugrálni kezd kicsit, mintha valaki kaját hozott volna neki. Eszedbe jut, hogy van nálad marhahús. Talán azt érezte meg. Egy darabot el is dobsz messze, mire a kutya odamegy, s elkezdi rágni. Most van esélyed elslisszolni mellette, mert nem mordul rád, meg Álomra, mikor elmentek mellette (de ha lehet, a marhahúst ne próbáld elvenni tőle Very Happy). Ahogy mentek a folyóson, hirtelen recseg a rádió, majd egy számodra ismerős hang szólal meg:
- Szép napot, szép napot! Remélem a kutyik nem ettek meg, s a kódot nem a levegőnek küldtem el! :3
A távolban meglátsz valamit. Ha használod a tüzet, látod, hogy a távolban fémesen csillog.

Invertory tartalma (az aláhúzott az új item):
5x Kavics
5x Széndarab
3x Kötél
1x Bot
1x Fekvő Őz Medál
1x Hattyúpár Medál
1x Csákány
13x Madzag
2x Szárított Marhahús
1x Rádió
1x Morze jelmagyarázat

Elhasználtál:
1x Szárított Marhahús

Színek:
Mesélés (olive), Joey (yellowgreen), George (purple), Rebecca (pink), Haru/Grifi (seablue), Ichiro/Ichi (peru), Eiji (slategray)

Joey Chrome
Lovag
Lovag

Karakterlap
Exp:
1801/1900  (1801/1900)

Témanyitás by Chancery on Vas. Júl. 02, 2017 11:16 am

-Volt egy kutyám, úgy hívták, hogy BINGÓÓ! -imitálom Jim Carry híres mondatát valamelyik filmjéből, ahogy kezembe kerül a papír, és óvatosan, nehogy szétessen az asztalhoz viszem és leterítem a saját jegyzetem mellé. Első látásra többféle variációt is ki tudok hozni belőle, attól függően, hogy akarom szétszedni a jeleket, szóval ehh, ellenőrzöm, hogy a szék még elég strapabíró-e, aztán leülök és egy újabb papíron elkezdek alkotni. Mivel a betűk terén nem nagyon lehet semmi épkézlábat összehozni, a számokra pillantok, és a következőt sikerül kisilabizálnom:
2, 8, 3, 5.
Valószínűleg egy kód lehet. Elteszek minden papírt, a jelmagyarázatot, a jelet magát és a számsort, majd Álomhoz lépek a sarokba és megsimogatom a hátát.
-Mehetünk. Bocsi, hogy el kellett viselned ezt.
~Ha cserébe hamarosan kijutunk innen, akkor semmi gond. Máskülönben tartozol nekem ezért egy raklapnyi tonhallal.~
-Megértettem. -mosolyodtam el, majd gyorsan az ajtóhoz szaladtunk és kiléptünk a számára igen csak zavaró szobából. A sietségnek csak egy ára volt: a kutyáról teljesen el is feledkeztem.
-Ajjaj...
Álomkelő fújtatva, a bundáját égnek meresztve harci állásba áll, hogy azonnal ugorhasson, ha a kutya támadni készülne, de ő is döbbenten abbahagyja a morgást, mikor amaz támadás helyett nekiáll játékos pörgésbe-forgásba. Ennek oka az, hogy a kezemben, mosolyogva, ott lóg az egyik marhahús.
-Naa, kinek hoztam ezt? -gügyögőm a kutya felé, ide-oda lóbálva a husit. -Jó kutya vagy, nem igaz, drága? Tessék, jóétvágyat :3 -azzal elhajítom a husit, és boldogan figyelem, ahogy egyből ráharap.
Így már nem is tűnnek olyan félelmetesnek. Álomkelő a földre lapulva kúszik el, amíg nem kerülünk a kutya látótávolságán kívülre, én viszont bátran lépdelek. Van még husim, ha jönne szembe kutya, és nem is tudom... ez a kis közjáték kicsit felbátorított.
Egész addig, amíg meg nem szólal a rádió.
Megtorpanok, a szívem hirtelen a torkomban kezd dobogni, ahogy gyorsan előkapom és két kézre fogva hallgatom. Kicsit tényleg ismerős, hallottam már valahol, de hogy pontosan ki lehet, az még nem ugrik be. Keresem, van-e valamilyen gomb a készüléken, amit lenyomva tudok neki válaszolni, máskülönben egyszerűen csak beszélni kezdek.
-Halló? Szia? Ja, igen, itt vagyunk, épségben! Ki vagy? Nem hallak kristálytisztán!
A választ várva elindulok tovább előre, visszavarázsolva a tüzet a kezembe. Persze ha érkezik válasz, akkor az lesz nekem az első, de az a csillanás sem kerüli el a figyelmem. Álomkelő előre is szökken, hogy megnézze, nem-e csapda.

Chancery
Állatidomár
Állatidomár

Karakterlap
Exp:
5174/5300  (5174/5300)

Témanyitás by Klein on Csüt. Aug. 03, 2017 11:10 am

Joey? *rezignáltan*
Klein
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 3010

Karakterlap
Szint: ?
Exp:
0/0  (0/0)
Céh: Fuurinkazan

Témanyitás by Joey Chrome on Hétf. Aug. 07, 2017 4:07 pm

Csak hamar kiderül számodra, hogy a rádiód nem jó, legalábbis az a része nem, amiben tudsz beszélni, mert az idegen hang folytatja mondókáját:
- Remélem a hallókád jobb, mint a beszélőkéd, mert annyi mindent el kell mondanom! Bár most hogy belegondolok, a világ összes ideje talán csakis a miénk! Szólíts csak Bogarasnak! :3 - Álomkelő közben megállapította, megnyugodására, hogy nincs csapda, csupán rácos kapu, amit kóddal zártak le. Előtte valamennyivel pedig a panel, amiben a kódod kell beírni. Túl oldalon kutyák, de hiába látnak, nem ugatnak meg és morognak rád. Egyenesen a marhahússzeletekre néznek, ha még a kezedben vannak. Úgy tűnik a már száraz étel nem is az embereknek kellett egykoron, hanem a kutyáknak.

Színek:

Joey Chrome
Lovag
Lovag

Karakterlap
Exp:
1801/1900  (1801/1900)

Témanyitás by Chancery on Hétf. Aug. 14, 2017 9:16 am

-Tehát nem hallasz...? -húzom össze kérdőn a szemöldököm, kicsit félrebillentett fejjel, de a jelek szerint ez tényleg így van. Fintorgok egy sort, majd a rádiót úgy tartva, hogy minél jobban halljam az ürgét, megyek tovább a csillogás felé, ahol Álom már vár rám, a földre ülve, türelmesen. Meglátva a panelt szinte elfintorodom - nem hiszem, hogy ez ennyire könnyű lenne már...
Odalépek, előveszem a papírfecnit, majd hátrafordulok a morgás hallatán, mikor Bogaras kicsit abbahagyja a dumát, és megüti a fülemet a kutyák hangja is. Egy kicsit elgondolkodom, elrakom a papírt, előveszem a húst, és meglóbálom előttük... ennyi, nincs több, és csak remélni tudom, hogy nem fog kelleni a jövőben, mert nagyon úgy tűnik, hogy most fel kell használnom. Nem szeretném, ha a kutyák hátba támadnának, amíg a kóddal próbálkozom, amennyiben az első kísérlet nem járna sikerrel mégsem. Végül döntök, jó messzire hajítom a húst, hogy elkaphassák és elkezdhessenek mócsingolni rajta, én pedig, mikor megbizonyosodom róla, hogy minden rendben, visszafordulok a panel felé és beütöm az első számsort, ami eszembe jut az imént látott papírról.
2, 8, 3, 5.
Ennél többet most nagyon nem is tudok tenni. Kezdek fáradni, és elgondolkodom, vajon mennyi ideje lehetünk itt lenni. Én éveknek érzem...  Rolling Eyes  Még Álomkelő is elnyom egy ásítást, miután a kutyák a marhahússal vannak úgyis elfoglalva, egyébként hátát a rácsos kapunak fordítva ül és figyeli a környezetét, valószínűleg mindig támadásra számítva.

Chancery
Állatidomár
Állatidomár

Karakterlap
Exp:
5174/5300  (5174/5300)