Nyálka Fennsík

3 / 3 oldal Previous  1, 2, 3

Go down

default Re: Nyálka Fennsík

Témanyitás by Simeon on Csüt. Jún. 14, 2018 11:08 pm

- Jól vagy? - kérdezte Simeon ártatlanul, ahogy az idegen feje egyre inkább kezdett el hasonlítani a hajszínéhez. Egyáltalán nem értette a dolgot. Ha nincsenek is itt málnák, beljebb egészen biztosan lesznek majd! Vagy azért lett mérges, mert éppen árnyékot vetett rá egy felhő? - Nyugi, ha más nem, a piacon kapsz majd - vigyorodott el aztán és egyáltalán nem érezte a helyzetet olyan súlyosnak, ahogy az a másik reakciójából kiolvasható volt. Tanácstalanul pillantott fel a fején csücsülő Tengerszemre:
- Szerinted itt lehet őt hagyni így?
- Ph-ph - rázta a fejét a kis polip, és próbaképpen fújt egy buborékot az idegennek, hátha az eltereli kicsit a figyelmét. De nem. Olyan volt, mintha meg se hallotta volna a bemutatkozásukat; sőt, mintha itt sem lennének. Hirtelen abbahagyta a káromkodást és megindult befelé, Simeon pedig elnevette magát és utánaszaladt. Ez ám a jó móka! Talán ez a srác olyan hangos lesz odabent is, hogy minden nyálkát kicsődít a napra!
- Hé, várj, várj meg minket is! - kiáltott a lovag után.

A páros eléggé bent volt már a kazamata területén, amikor meghallották az első hangot - már az ideiglenes útitársuk fújtatásán felül. Két érdekes, gyönyörű, szemkápráztató, csodálatos jeges nyálka közelített feléjük és és és ahogy a nap megcsillant a lények testének felületén... Simeon tátott szájjal bámulta őket. Bámulta volna még tovább is, de kettő nekik támadt és nem voltak épp kedvesek velük. Az egyik kis híján a polipot találta el; Simeon alig tudott hátraugrani, hogy inkább az ő mellkasát érje a csapás.
- Hagyjátok békén Tengerszemet! - emelte fel a hangját és az öklét a fiú - Most majd megmutatjuk, milyenek a Nap Harcosai!
És előreugrott, egy öklössel jutalmazva a fagyott mobot. Rettentő boldog volt, hogy ilyen közelről láthatja őket, de talán, talán ha úgy üt bele, hogy letörjön róla egy darab és azt esetleg lootként odaadná neki a rendszer... milyen szép dolog is lenne kitenni az ablakpárkányra, ahol mindig odasüt a nap! Eközben persze Tengerszem sem tétlenkedett: leugrott Simeon fejéről egyenesen a legközelebbi nyálkára, és amíg gazdája ökölharcott vívott az egyikkel, ő két csápjával rászorított a másik nyálka testére és ahogy pozícióba került, pofonvágta azt a megmaradt csápjaival, ha kellett, többször is.

Simeon a #2-est (felső sor), Tengerszem a #3-as nyálkát (alsó sor) támadja addig, amíg el nem pixeleződnek.
Simeon
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 78

Karakterlap
Szint: 21
Exp:
1578/1700  (1578/1700)
Céh: Unity

Felhasználó profiljának megtekintése

Vissza az elejére Go down

Témanyitás by Kayaba Akihiko on Csüt. Jún. 14, 2018 11:08 pm

The member 'Simeon' has done the following action : Kockadobás

#1 '6-os dobókocka' :

--------------------------------

#2 '6-os dobókocka' :
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 15035

Témanyitás by Keita on Pént. Jún. 15, 2018 12:45 am

Ahogy az várható volt, Simeon nem tétlenkedett, és az egyik nyálkát halálra püfölte, már amennyiben ezek a mobok ténylegesen élnének. A második csapása után még egy pár másodpercre láthatta, ahogy Tengerszem még egyet odasóz a kiszemelt ellenfelének, hogy kövesse cimboráját az Örök Bitmezőkre. Azonban a kalandorok élete nem csak móka és kacagás, K1-nek korántsem volt ilyen szerencséje. Lehet nem volt bölcs dolog haragból támadni. A nyálka mob kitért a felé tartó buzogány elől, ugyanezzel a lendülettel odasózott egyet a lovagnak.

Simeon (Sebzés: 45, Pet sebzés 35, támadáshoz 2 vagy afölé kell dobnia, spec. képességhez nem kell dobnia, 3.8 SP kiskörönként.)
K1 (Sebzés: 12, támadáshoz 5 vagy afölé kell dobnia, spec. képességet nem használhat, 1 SP kiskörönként.)

Simeon (21. szint): 110/110 HP, 74 páncél, 47/110 CSP 0.8 SP maradék
K1 (6. szint): 33/45 HP, 0 páncél, 29/35 CSP

Jeges Nyálka #1: 40/40HP
Jeges Nyálka #2: elpixeleződött
Jeges Nyálka #3: elpixeleződött
Keita

Hozzászólások száma : 70

Karakterlap
Szint: 1
Exp:
10/10  (10/10)
Céh: Próba

Témanyitás by K1 on Pént. Jún. 15, 2018 1:09 am

Még régebben halottam egy igen érdekes és bölcs mondást, amit megjegeztem magamnak. „Az üt, először aki igazán nagyot üt és először.” Abban a pillanatban nagyon bölcs tanácsnak bizonyult és minden erőmmel igyekeztem ennek szellemében cselekedni. Meglehet, hogy egy parányit túlöltem a célon, de meg volt rá az okom. Másik remek példa, hogy nagyon szerettem a sakkot, azt a táblás játékot, bár semmi érzékem nem volt hozzá. Ez egyáltalán nem zavart engem megvolt hozzá a saját stratégiám azt ütöttem, akit csak értem. Ez a mondat jobban illik egy bokszolóhoz vagy egy tömeget oszlató rendőrhöz. A lényeg annyi, hogy nagyon felhúztam magamat az ostobaságom miatt ezért úgy gondoltam tökéletes stressz levezetés lenne a szörnyirtás. Az már csak olaj volt a tűzre, hogy annak a mocsadéknak volt képe elhajolni a csapásom elől. Valósággal forrt bennem a méreg, pillantásommal, bárkivel végezhettem volna egy pillanat alatt. Ő persze sikeresen megsebzett engem nem egyszer, hanem kétszer.
- Ha egyszer elkaplak darabokra foglak téged tépni. Mégis, hogy nézhet ki így valaki?! Mint egy tál takony. – jócskán kiosztottam szegény, védtelen mobot.

Már nem nagyon érdekelt mit találok el csak valamit fénypontokká akartam szétrobbantani. Magasra emeltem a buzogányomat és egy hatalmasat üvöltöttem, hogy összegyűjtsem minden megmaradt erőmet. Ezúttal viszont nem felülről támadtam, hanem a fegyvert oldalra lendítettem meg annak érdekében hátha sikerül túljárnom annak a kocsonyának az eszén. Az idegen, aki velem együtt lépett a kazamatába elég szépen haladt, bár erről én nem tudtam semmit erről. Csakis az én szörnyemre tudtam figyelni azon kívül nem láttam és nem halottam. Úgy nézhettem ki akár egy megszállott vagy az a zöld dühös ízé ami a régi európai képregényekben szerepelt.
/ Jeges Nyálka #1-tmadom./

A hozzászólást K1 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Jún. 15, 2018 1:13 am-kor.
K1
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 142

Karakterlap
Szint: 6
Exp:
256/300  (256/300)
Céh: -

Témanyitás by Kayaba Akihiko on Pént. Jún. 15, 2018 1:09 am

The member 'K1' has done the following action : Kockadobás

'6-os dobókocka' :
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Témanyitás by Simeon on Pént. Jún. 15, 2018 3:50 pm

Simeon és Tengerszem pixelfelhőben úszva nézték a harc alakulását a szemközti oldalon.
- Szerinted besegítsünk neki?
- Ph!
- De nagyon úgy tűnik, hogy ő egyedül akarja.
- Phhh-ph?
A kis polip közelebb csúszott a lovaghoz és az utolsó megmaradt jeges nyálkához:  úgy gondolta, hogyha a srác ezt a következő támadást is elhibázza, egészen biztosan közbe fog lépni, mert azt mégsem hagyhatják, hogy a fiúnak az itt tartózkodásuknak már az elején ennyi életpontja lemenjen! Márpedig a buzogány újfent mellément.
- Akkor most?
- Phhh!
Simeon és Tengerszem egyszerre, egy csapatként állt a lovag mellé és még mielőtt a mob újabbat csaphatott volna társukra, intéztek egy közös ellentámadást, amivel remélhetőleg el tudták tüntetni az útból azt a csillogó, fagyos nyálkát.
- Jól vagy?
- Phh-ph, phh h! - tette hozzá a kérdéshez a magáét is a polip, bár valószínűleg ha K1 értette volna, most vagy nagyon elcsodálkozna újfent, vagy még mérgesebb lenne. És hogy miért nem fordított ezúttal az idomársrác? Mert úgy gondolta, ennyit Tengerszem nélkül is tudnia kell a másiknak: nem megyünk bele olyan harcba, aminek nincsen értelme!
- Ne aggódj, jönnek még ehhez hasonlók nemsokára - folytatta a fiú és megnyugtatásképpen mosolyogva intett előre. Ha pedig mégsem jönne egy sem? Akkor irány a piaci málnásnéni!

Támadják a megmaradt nyálkát. Mivel ugyanaz a célpontjuk; bármelyikük talál be, a másik is betalál, ezért dobok csak ennyit Very Happy
Simeon
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 78

Karakterlap
Szint: 21
Exp:
1578/1700  (1578/1700)
Céh: Unity

Témanyitás by Kayaba Akihiko on Pént. Jún. 15, 2018 3:50 pm

The member 'Simeon' has done the following action : Kockadobás

'6-os dobókocka' :
Kayaba Akihiko
Admin
Admin

Témanyitás by Keita on Vas. Jún. 17, 2018 3:58 pm

Egyszer régen valaki elment málnázni,
Úgy döntött, hogy a fennsíkon a bokrokat leszedi.
Beletört a bicskája, s jöttek a nyálkák,
S ezért aztán nem tudta, mi minden vár reá.
Közelít a tél, deres a határ,
Valahol a földön, egy K1 ordibál:
Segítség, segítség, gyorsan siessetek
Rámtámadtak a nyálkák, a macska rúgja meg!

Szólhatna akár ez a nóta is, ugyanis ez a mai nap egyértelműen nem a lovag szerencsenapja. A nyálka ismét komolyabb akadály nélkül kitért a felé tartó buzogány útjából. Viszont Simeonék nagyságrendekkel ügyesebbek voltak, az idomár és a polip összehangolt támadása meghozta a gyümölcsét. Nem, nem dobtak málnát, hiába örült volna neki K1, viszont kicsit fellélegezhettek, ez volt az utolsó. Ahogy azonban haladtok tovább a fennsíkon, először észrevehetitek, hogy helyenként vörös pocsolyák tarkítják az amúgy meglehetősen egyhangú talajt. Talán el is csodálkoztok, vagy esetleg megfordul a fejetekben, hogy gyümölcslé... De el kell, hogy keserítselek bennetek, rövidesen előkerül a pocsolyák forrása is hat darab vörös nyálka képében, amik egy óvatlan pillanatban már támadnak is. Fő célpontjuk az idomár, lehet Tengerszem keltette fel az érdeklődésüket? Viszont nehogy K1 túl jól érezze magát, az egyik nyálka ami már nem fért Simeonék közelébe, másik célpont után nézett...

Simeon (Sebzés: 45, Pet sebzés 35, támadáshoz 3 vagy afölé kell dobnia, spec. képességhez nem kell dobnia, 1.7 SP kiskörönként.)
K1 (Sebzés: 12, támadáshoz 5 vagy afölé kell dobnia, spec. képességet nem használhat, 1 SP kiskörönként.)

Simeon (21. szint): 110/110 HP, 44 páncél, 110/110 CSP
K1 (6. szint): 27/45 HP, 0 páncél, 35/35 CSP

Vörös Nyálka #1: 50/50HP
Vörös Nyálka #2: 50/50HP
Vörös Nyálka #3: 50/50HP
Vörös Nyálka #4: 50/50HP
Vörös Nyálka #5: 50/50HP
Vörös Nyálka #6: 50/50HP
Keita

Hozzászólások száma : 70

Karakterlap
Szint: 1
Exp:
10/10  (10/10)
Céh: Próba

Témanyitás by K1 on Vas. Jún. 17, 2018 4:57 pm

Ismét megtámadtam azt a dögöt és csak úgy fűtött a gyűlölet pedig az nem is tehetett semmiről. Én voltam az az idióta, aki elkezdett hallgatózni és úgy gondoltam ez a helyes. Meg se fordult a fejemben, hogy esetleg tévesek az információim. Vagy esetleg az út során kérhettem volna útba igazítást és akkor rögtön kiderült volna mekkora egy szamár voltam. Csakis a hasamra gondoltam és sutba vágtam a józan eszemet, igaz nem mintha bármikor is rendelkeztem volna olyasmivel. Az sem volt valami szép, hogy ilyen nagy hisztit vágtam le főképp a kölyök előtt. Tényleg úgy viselkedtem, mint egy durcás kis gyerek kinek elvették a játékát. Nem tehettem mást, mint minden erőmet beleadva megcsapni azt a nyálkát, de a szerencse istene újfent nem az én oldalamon állt. Könnyű szerrel ismét arrébb sasszézott és közben furcsa, számomra eddig ismeretlen hangot adott ki magából. Egyetlen dologra tudtam gondolni mégpedig, hogy ez a kis féreg éppen rajtam röhög. Pont, úgy ahogyan azok a nyavalyás vadkanok tették mikor először mentem el egy kazamatába. A gyűlöletem csak fokozódott ezért egy újabb támadásra akartam lendíteni a kezemet, hogy elégtételt vehessek a sérelemért ám, egy csoda történt.

Az a kocsonya milliónyi kis fénypontokká robbant szét és nem az én jóvoltomból. Mint kiderült az a kölyök és állatkája nem csak a saját ellenfeleivel végzett, hanem az enyémmel is miközben én egyetlen egy nyamvadt támadást sem tudtam bevinni. Azon gondolkodtam lehet rajta kéne levezetnem a feszültséget mikor is megértettem mit is jelent.
~Képes lennél megölni egy kölyköt? ~ kérdeztem magamtól és így jócskán lelohadt a harci kedvem.
-Köszönöm – nyögtem ki nagy nehezen.
Nem tudtunk sokáig beszélgetni ugyanis egy újabb zselé sereg támadott ránk. A gyerek öt darabbal nézett szembe, míg én csak eggyel. Az lett volna a lovagias, ha elé vetem magam, hogy felfogjam a sérüléseket, de nem így tettem. Csak arra tudtam, gondolni, hogy az előttem álló rohadékkal végezzek, akinek volt képe rám támadni.
-Dögölj meg! – kiáltottam és ismét csapásra emelem a buzogányom.

/Vörös Nyálka #6:-ot támadom/

A hozzászólást K1 összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Jún. 20, 2018 4:42 pm-kor.
K1
Lovag
Lovag

Hozzászólások száma : 142

Karakterlap
Szint: 6
Exp:
256/300  (256/300)
Céh: -