Usco falu

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

default Usco falu

Témanyitás by Klein on Szer. Júl. 19, 2017 11:00 pm

Usco falu az óceán egy sekély pontján álló néhány szalmatetős épületből áll, melyek között egyszerű, a víz színén lebegő fapallosok vezetnek. Akrobatika jártasság nélkül garantáltan úszni fog, aki erre jár, cserébe egy csendes, nyugalmas, trópusi hatású világot kap a település vendége.
Klein
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 3038

Karakterlap
Szint: ?
Exp:
0/0  (0/0)
Céh: Fuurinkazan

Felhasználó profiljának megtekintése

Vissza az elejére Go down

default Re: Usco falu

Témanyitás by Hinari on Csüt. Szept. 14, 2017 10:45 pm

Silence

A korláton ültem. Itt-ott már rozsdásodott: az állandó pára és víz a korábban hófehér csövet lassacskán formálta át, mintegy napról napra téve azt egyre csúnyábbá. A készítők igen alaposan megtervezték Usco faluját. Réginek ható, csöndes házakat szórtak el a tengeren, meg egy fából összetákolt kikötőt ezek mellé, bolttal és étteremmel a peremén. Pár hónapja még lépni se lehetett volna itt a sok nyaraló játékostól, annyira felkapott lett, rögtön a megjelenése után - most azonban alig láttam errefelé bárkit is. Egy kicsivel arrébb egy npc kötözte himbálódzó csónakját a háza előtti, hatalmas farúdhoz; a kanyar végén két játékos csevegett halkan, fent a magasból pedig sirályok hangját hozta le a szél. A tenger fel-felcsapott a pallókra, hűvös vízzel áztatva az azon lépdelőket. Ezért is ültem én a korláton.
A küldetéssel, ami erre a szigetecskére hozott, már rég végeztem, de nem siettem sehová, így miért ne maradhattam volna egy kicsivel tovább? Nem ártott a pillanatnyi egyedüllét s az őszi hűvös ellenére is élveztem, ahogyan a szellő a vízpermetet az arcomba sodorja. Egyedül a hirtelen megmozdulásokra kellett figyelni, ugyanis akrobatika ide vagy oda, nem szerettem volna egy meggondolatlan leugrás miatt a vízben végezni: csúszott itt minden, a palló és a korlát egyaránt. Végül azért leereszkedtem a fadeszkákra, és egy mély lelegzetvétellel búcsúztam ideiglenes ülőhelyemtől: kezdtem fázni, így ideje volt elindulni valamerre. Talán akad egy teázó az egyik kuckó föld - vagyis inkább tenger - szintjén, vagy ha más nem, beülök az étterembe felmelegedni, mielőtt előveszem a teleportkristályt. A kilátás odabentről is legalább ennyire szép lesz, a kezemből pedig pont egy bögre tea hiányzott most.

Szín: #a8a8a8 #787878 #464699 #9F703A

Ki mit és mennyit tudhat Hinariról? Információk az adatlap alján.

Figyelem! Amennyiben valaki visszaél a plot armorral (pl kari előtt öl meg játékost vagy dicsekszik azzal hogy megtette stb), annak neki magának kell megoldást találnia rá, hogy kari miért ne tudja őt megölni/börtönbe zárni - ha pedig nem tud ilyet kitalálni, vállalja annak következményeit is! Ez karakter minden játékára, tehát a bossra is vonatkozik.
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 3361

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
11796/10100  (11796/10100)
Céh: Justice League

Témanyitás by Silence on Csüt. Szept. 14, 2017 11:34 pm

Fuwa egyik kedvenc helye a tengerpart. A levegő, a hangok, a látvány… mind mind csodálatos új élmény volt neki mikor először járt a negyedik szinten, ami óriási hatással volt rá. Úgyhogy ha éppen volt ideje, sokszor látogatott el a negyedik szintre. Most éppen Usco falut szemelte ki úticélnak, és oda indult kirándulni. Ráérősen, most éppen egész nap ráért, egy vékonyabb, őszi kabátban.
Külön külön megnéz minden épületet, növényt, meg még amit a falu környékén talál. Mindezt teljesen fesztelenül teszi, mert nincs sok ember a környéken, akik miatt kényelmetlenül érezné magát. A kis település hangulata elvarázsolja, ámulva nézelődik, és egy idő után leül, és elkezdi le is rajzolni Usco-t. A szél picit zavarja ebben, de meg tudja olvasni.
Valószínűleg így látod meg először: ücsörög és rajzolgat. Úgy… tíz percig, teljesen belemerülve a munkába, minden vonást megfontolva, és a tőle telhető legprecízebben húzva a lapra. Egyetlen épületet rajzol le, és amikor elkészül a művel, néhány pillanatig nézegeti, aztán elégedetten bólint. Nem lett rossz rajz, bár kiemelkedőnek nem mondható.
Nem tudom mennyire van jó szemed az ilyesmihez… Ha eléggé, akkor a következő pillanatban láthatod, hogy a lány el fog esni, mert már miközben feláll, túl nagy a lendülete a csúszós talajhoz képest… De sikerül felállnia, csak meglehetősen bizonytalanul. Imbolygó, csúszkáló, ügyetlen léptekkel indul el abba az irányba, amerre lehuppansz a korlátról.  Néhány lépést tesz csak meg, mielőtt tényleg elesik, elejti a füzetet, ami így kicsit vizes lesz, és meglepetten pislog néhányat. A felállás viszont úgy néz ki, legalábbis az első három próbálkozás alapján, hogy nem fog sikerülni neki…

| Színek: #3399cc(narráció) /Beszéd /Gondolatok Adatlap Ozirisz féle karakterlap|

Silence
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 63

Karakterlap
Szint: 18
Exp:
1260/1300  (1260/1300)
Céh: -

Témanyitás by Hinari on Szomb. Szept. 16, 2017 4:42 pm

Még utoljára végigsimítottam a nedves korláton, mielőtt tovább indultam volna. A távolban halak ugráltak ki a hullámzó tengerből, és a hűsítő, hideg szél zúgva-búgva dobálta szőke tincseimet. Egy mély lélegzet után sóhajtottam egy nagyot, majd mosolyogva fordultam meg és néztem ki magamnak a falucska másik részén lévő éttermet. Nem is olyan messze egy lány ült a padon és rajzolta a tájat: régen az első gondolatom lett volna, hogy nem-e fázik meg, de idebent ilyesmivel olyannyira nem kellett foglalkoznom, hogy az óvatosságom is feledésbe merült. Úgy tűnik, sokan jönnek erre kikapcsolódni. Nem is akartam zavarni őt, ahogy ma hozzám se jött oda még senki, de alighogy tettem meg az első pár métert, ő is felállt, egy kicsivel vehemensebben is, mint azt az idő és a környezet megengedte volna. Én csupán érdeklődőn figyeltem őt, hisz ügyesen megoldotta, ám a következő pillanatban mégiscsak elesett: ez volt az a pont, ahol odasiettem hozzá.
- Jól vagy? - guggoltam le hozzá és nyújtottam felé a kezem. Felvettem a földről az átázott füzetet is, lesöprögettem róla a víztől ráragadt faforgácsot, s ha elfogadta a kéznyújtást, először felsegítettem, s csak utána adtam neki vissza azt - Elég csúszós tud lenni itt a palló - tettem hozzá egy mosollyal, de hála az akrobatikámnak, még úgy sem vesztettem el az egyensúlyom, hogy egyszerre álltunk fel. Az eddig fel-felerősödő szellő is elállt; a tengerpart felől érkező levelek pedig tehetetlenül hullottak alá s nyelte el őket a mélység. Megigazítottam a lehajolástól előreeső sálam s közben végignéztem a lányon. Reméltem, nem lett nagyon vizes a ruhája, mert innen még messze volt az étterem, ahol átöltözhetett volna...

Figyelem! Amennyiben valaki visszaél a plot armorral (pl kari előtt öl meg játékost vagy dicsekszik azzal hogy megtette stb), annak neki magának kell megoldást találnia rá, hogy kari miért ne tudja őt megölni/börtönbe zárni - ha pedig nem tud ilyet kitalálni, vállalja annak következményeit is! Ez karakter minden játékára, tehát a bossra is vonatkozik.
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Karakterlap
Exp:

Témanyitás by Silence on Vas. Szept. 17, 2017 7:16 pm

Fuwa nem vett észre téged, amíg oda nem mentél hozzá. Miután elesett, próbálkozik felállni, de nem igazán találja az egyensúlyát. Amikor megszólitod, kicsit elvörösödik és bóint egyet. Nem ütötte meg magát, legalábbis, fájdalmat nem érez (Aincardban vagyunk, végülis…) Némi hezitálás után, még jobban elpirulva elfogadja a segítséget, feltápászkodik, és amint körülbelül stabilan megállt a lábán, elhúzza a kezét.  Aztán elveszi a füzetet, és gyorsan ír bele néhány szót, majd feléd fordítja, és mutatja, mit írt.
Köszönöm szépen a segítséget, hölgyem.
Még mindig kicsit zavarban van, nem tudja, hogy hogyan illik megköszönni a segítséget egy idegennek, és hogyan kell viszonozni. Egyébként láthatóan nem ismert fel téged. Ha el is jutottak hozzá pletykák, vagy hírek rólad, nem köti össze azzal, hogy lát téged.
A zavaráról viszont a szavaid kicsit elterelik a figyelmét. Bólint, hogy valóban elég csúszós. Az itt töltött nap alatt szinte tyúklépésekben járt, hogy el ne essen, és egészen az iménti esésig sikerült is neki. Aztán eszébe jut valami, amit megtanítottak neki: A bemutatkozás. Megint gyorsan írni kezd a füzetébe, és már mutatja is.

Otomura Fuwako vagyok… A játékban Silence. Örvendek a találkozásnak.
Egy kissé félszeg, bizonytalan mozdulattal meg is hajol, ahogy japánban illik. Ami a ruháját illeti… A nadrágja átázott, végig a lábszárán, és a cipője is kicsit nyirkos lett. És kicsit fázik is miatta, amit jelez, hogy igyekszik melegíteni magát a felkarját dörzsölgetve egyik kezével.

| Színek: #3399cc(narráció) /Beszéd /Gondolatok Adatlap Ozirisz féle karakterlap|

Silence
Kardforgató
Kardforgató

Karakterlap
Exp:
1260/1300  (1260/1300)

Témanyitás by Hinari on Szer. Szept. 20, 2017 8:37 pm

Arra figyeltem, hogy mindketten baj nélkül fel tudjunk állni - ezért sem tűnt fel az elején, hogy a lány egyáltalán nem válaszol s amikor már ő is talpon volt jutott eszembe, hogy ezt furcsállanom kellene. Miközben ő a füzetéért nyúlt, már várakozón néztem rá, de tekintetemben semmi rosszallás nem tükröződött s mimikámról is csupán a nyitott érdeklődést tudta leolvasni, amely ezen pár pillanat során még nem állított fel semmilyen negatív következtetést. Talán csak a túlzottan is csúszós gerendákra koncentrál.
Meg is lepődtem, amikor elolvastam a felém fordított füzetre írt sorokat.
- Szí... vesen - találtam meg a hangom s mosolyogtam rá végül, részben a csodálkozásomat leplező-, részben pedig a megszólításra felerősödő zavaromban. Nem is emlékszem hirtelen, volt-e már olyan játékos, aki a "hölgyem" szófordulatot használta volna, főleg a korosztályomban: a lány kinézetre nem lehetett sem sokkal idősebb, sem sokkal fiatalabb nálam. A bólintására én is bólintottam amolyan önkéntelen mozdulattal, és amíg írt, én csöndesen, jobb ötlet híján az innen a kikötő felé kivezető út melletti házakat nézegettem. Valójában csupán nem tudtam olyan gyorsan lereagálni a szituációt, mint azt kellett volna, de mire a második sor is a lapra került, már úrrá lettem a kezdeti zavartságon és úgy olvastam el a lány következő mondatát.
- Én is örvendek, Hinari vagyok - viszonoztam a meghajlást - Ismered a móló melletti éttermet? Ott átveheted a vizes ruháid - ajánlottam, az említett irány felé intve, ha esetleg nem járt volna még arrafele.
- Én is éppen oda készültem - tettem hozzá egy másodpercnyi szünet után, elnézve kicsit a csapongó tengert. Csak ezután fordultam felé teljesen - Ha gondolod, megihatnánk ott egy teát - mondtam végül, biztatón mosolyogva rá. Szimpatikusnak tűnt és bevallom a hallgatagsága egy kicsit magamra is emlékeztetett. Egy kicsit, még a játék elején. Azt persze egyelőre nem tudtam, miért nem szeret beszélni; hogy egyszerűen csak túlontúl visszahúzódó és félénk-e, vagy valami más oka van? A szél egy sirálytollat sodort elénk majd fújta tovább az úton...

Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Karakterlap
Exp:

Témanyitás by Silence on Szomb. Szept. 23, 2017 8:23 pm

Mégha látszott volna a tekintetedben rosszallás, nem vette volna észre. 5 év kevés arra, hogy megtanuja megfigyelni, és értelmezni a metakommunikációt… És az sem segít ebben neki, hogy zavarba jött attól, hogy segítettél neki. Mióta nincs folyton rászorulva a segítségre, nehezen kezeli az ilyen szituációkat. Ez az egyik oka, hogy nem maradt tovább Grimm mellett, miután sikeresen teljesített egyedül egy küldetést.
A zavarodat azért megsejti, de csak mégjobban zavarba jön tőle… Elégszer látta már, hogy tudja, hogy amiatt van, hogy nem beszél… de nem tud vele mit kezdeni. Ha kicsit könnyebben tudná használni a hangját, megtenné, hogy megküzd vele, és megszólalna... de túl nehezen megy neki, és emiatt túlságosan kényelmetlen lenne neki próbálkozni vele. 
A mosolyod enyhít ezen valamennyit, még vissza is mosolyog, alig észrevehetően görbülő szájjal. Mivel nem ismer, és segítettél neki szeretne minél udvariasabb lenni. Ezért használta a "hölgyem"-et.
A nevedet láthatóan elismételgeti magában néhányszor, még az ajkaival is formálva a betűket, hogy ne felejtse el.
Aztán megrázza a fejét: nem ismeri az éttermet. Majd gyorsan végiggondolja, és bólint. Határozottan közelebb van az az étterem, mint a többi hely, ahol átöltözhetne. Mást talán kicsit zavarna, hogy nem rá nézel miközben beszélsz,  Ő viszont annak is örül, hogy hallja a hangokat, és látja, aki épp beszél hozzá. Meg sem fordul a fejében hogy illene rá nézned.
Megint kicsit zavarban jön, amikor felajánlod, hogy teázzatok egyet. De eléggé fázik hozzá, hogy végül a tea gondolata felülírja ezt, és bólintson, aztán gyorsan írni is kezdjen, és végül felmutassa

Nagyon jól esne most egy tea.

Silence
Kardforgató
Kardforgató

Karakterlap
Exp:
1260/1300  (1260/1300)