Déli rész

8 / 8 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

default Re: Déli rész

Témanyitás by Taka on Csüt. Júl. 07, 2016 11:50 am

A magam részéről nem szerettem a fejtörőket. Benne volt a „fej” és a „törő”, tehát akár buksifájásig is agyalhattam volna. Oké-oké, a játékban nem jajveszékelhettem a migrén miatt, mert nem volt fájás. Ettől függetlenül akkor sem bírtam a kitalálósdikat, mert általában nehezebbet adtak, amit meg tudtam oldani. Persze amikor kezdett minden jó kilátásba kerülni, nem fogadta el a vicces bácsi a megoldást. A gyümölcsmadár nevű lány jót mondott, de neki nem volt elég kafa. Csalódottan fújtam fel arcomat és egy hosszú hümmögés közepette mellnél keresztbefontam karjaimat. Kicsit untam már az egyhelyben való toporgást, szóval kényelmesen lecsücsültem, hátha akkor több dolog jut eszembe. Fejemet cinkesen hol jobbra, hol balra billentettem. Ha az első próba ilyen, el sem tudom képzelni, a többi milyen lehet. Igazságtalan, mert mindenki nagyobb és érettebb volt nálam az ilyen talányokhoz. Aztán mint a derült égből villámcsapás, hangtalan nevetésre állt szájjal rávigyorogtam Kiwire ebben a szörnyű félhomályban. Jobb mutatóujjamat tanítómód emeltem meg, majd torokköszörüléssel igyekeztem véka alá rejteni túláradó lelkességemet. Ki tudja, az én megoldásom sem lehetett elfogadható. Ha meg nem nyerünk, az se gond. Legalábbis Aincrad nem fog tőle összedőlni, egy próbát viszont száz – sőt, ezer – százalékig biztos, hogy megért.
- Mi van, hogyha azt a két szót máshova kell berakni? – kérdeztem gondtalanul vidám hangomon. Szinte éreztem, hogy szemeim lelkes szikrákat vernek, még így, a sötétített teremben is. – Hmm… „Gondolkodjatok el ezen a feladaton, hol a hiba?” – Aztán újabb eltűnődő hümmögéssel meredtem magam elé, majd az eredményjelző tábla felé sandítva vártam a pozitív vagy a semmilyen visszajelzést. Ha a visszajelzés semmilyen, az rossz, mert akkor nem engedett tovább a játék. Engem nem zavart, hogyha nem lehettünk elsők, másodikak vagy harmadikak, csak utolsó nem akartam lenni. Na jó, utolsóelőtti sem. Szóval ujjaimat összekulcsolva nagyon szorítottam, hogy jó legyen a rejtvény megoldása.

Taka
Íjász
Íjász

Hozzászólások száma : 123

Karakterlap
Szint: 4
Exp:
180/200  (180/200)
Céh: -

Felhasználó profiljának megtekintése

Vissza az elejére Go down

default Re: Déli rész

Témanyitás by Kiwi on Hétf. Júl. 11, 2016 9:15 pm

Hasonlón törtem a fejem én is, de egyszerűen nem jutottam előre, úgy éreztem megfejtettük, a fiúcska is tök magabiztos volt… és más megoldást el sem tudtam volna képzelni… Leült én pedig figyeltem a fiúcska mozzanatait, picit aggódtam, kellemetlennek éreztem magam hogy idősebb vagyok nála, mégsem tudok eredményes lenni… Legalább egy picike példát mutathattam volna, de nem… egyszerűen nem jutott más az eszembe, valamint az idő folyamatos csordogálása, és a táblán jelző győzelmi pontok aránya sem segített. Kezdtem pánikba esni, míg ő, kényelmesen helyet foglalt, majd megszólalt… Édes volt a fiúcska, ahogy próbálkozott és szorított, és én is hasonlóképp éreztem, remélve hogy ténylegesen sikerül eredményt elérnünk és feszülten figyeltem a táblát…
- Nem értem mi lehet a baj, hiszen csak össze vannak keveredve a szavak! – Csattantam fel, kicsit értetlenül, nem szerettem, ha valamit nem értek, és ezt nem értettem. Valamint az sem tűnt fel hogy betűk helyett szavakat mondtam… Idegesen rágni kezdtem a körmöm, majd éreztem, hogy lassan feladom magamban, viszont ha a Taka figyelt, feltűnhetett neki az is hogy a mondatom eső fele szokatlanul visszhangzott, amit ugyan Kiwi is észrevett, de nem tulajdonított neki túl nagy jelentőséget.  Leült a fiú mellé, kissé összébb húzta az ajkait, még mindig cikázott a szeme a szavakon, de az utóbbi másodpercekben az új megfejtők pontjait bámulta és figyelte ahogy az időről, időre növekedik… Dobogósok már nem lesznek, de nem is ez zavarta, hanem hogy nem tudott mit kezdeni egy ilyen rejtvénnyel… ami elvileg csak bemelegítő… Elszomorító, hogy telnek a percek, a másodpercek és ötlete sincs mit mondhatna. Szégyellte magát a fiúcska előtt is, félt hogy butának ítéli meg... Talán tényleg nem neki való az efféle kihívás…

Kiwi
Állatidomár
Állatidomár

Hozzászólások száma : 525

Karakterlap
Szint: 22
Exp:
1728/1900  (1728/1900)
Céh: Jumpy Vigor

Felhasználó profiljának megtekintése

Vissza az elejére Go down

8 / 8 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8