Mirika margója

Go down

default Mirika margója

Témanyitás by Mirika on Vas. Jan. 13, 2013 2:29 am

Építeni nehéz. Hiába fekteted le a legszilárdabb alapot, ami csak létezik, és rakod gondosan egymásra a téglákat a legnagyobb aprólékossággal, a végén mégis kiderül, hogy amit felhúztál, az csupán egy kártyavár, melyet a legkönnyebb szellő is összedönt. Ez különösen akkor van így, ha emberekből építkezel. Minden tégla másmilyen, máshogy kell bánni velük, gyakran nem is illeszkednek egymáshoz, bármilyen jól köt a malter, amivel dolgozol. Én elkövettem azt a hibát, hogy a váram alkotóelemeit ugyanúgy kezeltem. Nem tettem különbséget közöttük, csak az én szemszögemből pillantottam rájuk. Mindegyik emberformájú tégla volt, az építész pedig elfeledte, hogy közelebbről is megvizsgálja őket, és így azt, amelyik napfényre vágyott, az árnyékba helyezte le, amelyiknek pedig más volt a formája, olyan résbe tette, melybe nem illett bele. Ez utóbbi aztán átformálta a maga mellett lévő téglát is, és együtt hullottak ki az építményből. Omladozni kezdett a művem. Hiába fektettem bele annyi energiát, rosszul tettem azt, és mikor utánakaptam a leeső daraboknak, már nem tudtam elkapni őket.

Rombolni könnyű, és bennem is egy világ omlott össze. Csalódtam bennük, s magamban. Leginkább magamban, mikor rájöttem arra, hol is hibáztam. Szentül hiszem, hogy hibáztam ugyanis, és kellő odafigyeléssel nem kártyavárat, hanem a legnagyobb tájfunnak is ellenálló tornyot építhettem volna. Ám mikor csüggedten, keserű szájízzel bámultam az összedőlt építményt, és legmélyebb mélypontomat éltem át, akkor nem imádkoztam hiába, segítségkérésem meghallgattatott. Egy ismerős, meleg és gyengéd kéz nyúlt az enyém felé, megfogta azt, és remegő, tétova mozdulataimnak támaszt adott. Szakértőként nyúlt hozzá ahhoz, amiből csupán szilánkok maradtak, és összeragasztotta őket szeretettel, türelemmel és gondoskodással. Érintése megnyugvással töltött el, reményt keltett bennem... és most először megéreztem valamit, ami eddig oly' bizonytalanul bujkált bennem. Kota újraépítette mindazt, ami összeomlott bennem, és bár kell egy kis idő, míg a ragasztó megszárad, egyvalamire ráébresztett:

Szerelmes vagyok.

Késkészlet:
Kézben: Razonek Tüskéje (+14) és Macskakarom (+7)
Inventoryban: 2x Arany Stiletto (+10), 2x Acélkarom (+8 ), 2x Rubin Kés (+8 ), 1x Fém Kés (+7), 1x Cseppkő (+4), 2x Árnyszúró Bicska (+2), 1x Rubin Íj (+10)
Alapsebzés (54): Kapcsolat Gyűrűx2 (+12), Topáztalpas Cipő (+4), Fekete Sólyom Köpeny (+20), Nagyítós Szemüveg (+18)
Mirika
Árnyharcos
Árnyharcos

Hozzászólások száma : 2225

Karakterlap
Szint: 38
Exp:
10/5900  (10/5900)
Céh: Angelic Voice

Felhasználó profiljának megtekintése

Vissza az elejére Go down

default Re: Mirika margója

Témanyitás by Mirika on Szomb. Aug. 24, 2013 3:36 pm

10. szint, bossharc. A hajam még mindig tart.

Főleg, mert ezúttal nem Marcangoltak szét, és kristályok se robbantak az arcomba őrült magas sebzést okozva >.> Az első kísérlet megsemmisítő kudarca után úgy éreztem, hogy hasznosabb leszek, ha Peter hívására nem felelek és helyette megpróbálok minden elérhető infómorzsát felkutatni a Besúgó hathatós segítségével. Annyira reménytelen volt, gyakorlatilag 99%-ig biztos voltam benne, hogy másodikra sem fogunk túljutni ezen a bosson. Akkor pedig már a pénzemet másra áldoztam és jól tettem: gyümölcsöző volt a kísérletem, mennyiségben mindenképp, még ha az infók egy része teljesen használhatatlannak is bizonyult végül.

Pár órával később már Nysterben dekkoltam egy teázó asztalánál. Velem szemben egy szemkötős, vörös hajú srác ült, életcsíkja felett a céhem logójával. Túlélő volt, az egyetlen, aki időben ki tudott teleportálni és nem "ölte" meg a boss. Lenyűgözött a részletesség, ahogy beszélt a harcról, alig-alig kellett belekérdeznem, hogy megerősítsem a fejemben összeálló teóriát. Noha még mindig voltak homályos pontok, a kristályok működése immár nagyjából tiszta volt. A kis, ötfős csapat elérte a célját, valódi felderítést végzett.

Vár ránk a második fázis. A remény él.

Késkészlet:
Inventoryban: 2x Arany Stiletto (+10), 2x Acélkarom (+8 ), 2x Rubin Kés (+8 ), 1x Fém Kés (+7), 1x Cseppkő (+4), 2x Árnyszúró Bicska (+2), 1x Rubin Íj (+10)
Alapsebzés (54): Kapcsolat Gyűrűx2 (+12), Topáztalpas Cipő (+4), Fekete Sólyom Köpeny (+20), Nagyítós Szemüveg (+18)
Mirika
Árnyharcos
Árnyharcos

Karakterlap
Exp:
10/5900  (10/5900)

Témanyitás by Mirika on Szer. Szept. 11, 2013 4:09 pm

Jegyzetek egy bossharchoz...

Boss adatai (I. Bunmei?):
Élet: ismeretlen
Fegyverkezelés: 15
Erő: 11-20
Kitartás: 7
Gyorsaság: 12
Spec képesség: 6
Páncél: 200-500

Bunmei minden harmadik támadásánál egy gyors manővert végez (???)

I. fázis
Segítő: Marcang
Élet: 275-290
Erő: 8
Páncél: 200
- A negyedik körben kidob egy léleknyilat egy random kristály alá. A nyilat íjász használhatja Ekheros sebzésére.
- Első halálakor kidobja Marcang Agyarát, amivel egy harcművész átléphet az elkárhozott lelkek világába (Ekheros tartózkodási helye).
- Amíg Ekheros él, mindig újjáéled.
- Követi a támadóját a kristály alá, ahová az megy. Más kristály alól switchel kell támadni!

Segítő: Ekheros
Élet: 130
Erő: ismeretlen (0?)
Páncél: 0
Sebezni csak íjász tudja léleknyíllal, vagy harcművész az elkárhozott lelkek világából.
Kristályokat képez az élők világába, egy zöldet, egy fehéret és egy feketét.
- A kristályok zónát képeznek maguk körül és megjelölik azt, aki alájuk áll.
- A harmadik körben izzásba jönnek, a negyediktől lépnek működésbe.
- Ha működése léptek és egy kristály alatt nincs senki, felrobban és 50 sebzést okoz mindenkinek minden körben.
- Ha egy kristály alól kilép valaki, felrobban és 20 sebzést okoz mindenkinek minden alkalommal.
- Ha egy megjelölt játékos nem az azonos színű kristálya alatt tartózkodik, felrobban és 10 sebzést okoz mindenkinek. Minden egyes további kör növeli öttel a sebzést.
- Ha egy játékos nem megy be a kristályok alá, felrobban és 10 sebzést okoz mindenkinek. Minden egyes további kör öttel növeli a sebzést.
- Ha egy kristály alá legalább a játékosok fele belép, felrobban és 10 sebzést okoz mindenkinek. Minden egyes további kör öttel növeli a sebzést, amíg az állapot fennáll.
Mindhárom kristály mást csinál:
- A zöld kristály jelzőt tesz a játékosra, minden zöld jelző eggyel csökkenti a sebzését. Tisztító kristállyal egyszerre két jelző levehető. Jelzőt tesz Marcangra is, minden zöld jelző eggyel növeli a segítő sebzését.
- A fehér kristály, ha az alatta lévő játékos sérült, körönként egyet gyógyít rajta. Fehér jelzőt tesz Marcangra, jelzőnként eggyel csökkenti a segítő által elszenvedett sebzést.
- A fekete kristály sebzi az alatta lévő játékost. A sebzés egyről indul és minden körben eggyel nő. Ha Marcang a kristály alá téved, annyit gyógyul, amennyit a kristály sebez az alatta lévőkön.

II. fázis
Egy zöld gömb, melyet két segítő őriz. A gömb alatt egy kastély található.

Segítő: Mekher
Erő: 2
Páncél: ismeretlen
- 2 sebzést okoz annak, aki megüti.
- Végleges halálakor (újjáéled?) kidobja Mekher kését, ami eggyel növeli a használója sebzését és eggyel sebzi azt, aki megüti. Használhatja harcművész, idomár? árnyharcos?

Segítő: Makhor
Erő: 2
Páncél: ismeretlen
- Körönként 2 HP-t regenerál.

III. fázis
Megjelenik a boss. Más infónk nincs a taktikájáról.

Késkészlet:
Mirika
Árnyharcos
Árnyharcos

Karakterlap
Exp:
10/5900  (10/5900)

Témanyitás by Mirika on Pént. Márc. 21, 2014 8:48 pm

Éhezés

Félelmetes volt. Belegondolni, hogy pontosan azt tettem volna, amit ő, nagyon ijesztő volt. Minden olyan logikus volt, de láttam előre, hogy el fogja cseszni. Csak ő nem látta. Nyilván, mert neki nem volt térképe hozzá, gőze se volt róla, hogy a bombasáv merre van. Pedig majdnem sikerült neki, még úgy is, hogy egyedül maradt. Egyedül. Falfehér arccal szorongattam a kislányt, Saya-chant, akinek az a Kazuma nevű alak mászott éppen a nyomában, és tök nyilvánvaló volt, hogy gyilkos szándék vezérli. Mind menekültünk a köd elől. És mind egyedül.
- Bocsánat... - ez volt az egyetlen szó, amit ki tudtam bökni Jun felé, és valahol a sírásküszöbön voltam. Az én hibám volt, mert rosszul gondolkodtam, és nem tudtam elég higgadtan átlátni a helyzetet. De nem csak ez... önző is voltam. Én mentem arra, amerre a legbiztonságosabbmak véltem, a többieket meg elküldtem másfelé. Ahelyett, hogy együtt mentünk volna arra, amerre én gondoltam. Nem tökmindegy lett volna? Már így is vesztes voltam, hiszen Hinarit sem tudtam megállítani. Pedig a gondolatom jó volt, csak nem kerültem elég nagyot. Azért, mert egyedül maradtam. Egyedül nem voltam elég óvatos, ha a többiek is ott vannak velem, még száz métert megtettem volna a kilátó irányában.
Eltakartam Saya-chan szemét, hogy ne lássa a saját halálát. Engem sokkolt a tudat, hogy egy ilyen szituban nem éltem volna túl. Senki sem élte túl, aki egyedül maradt. Egyedül... kivéve Szophiet. De a kivétel erősíti a szabályt.

Egyedül nem lehet...

Késkészlet:
Mirika
Árnyharcos
Árnyharcos

Karakterlap
Exp:
10/5900  (10/5900)

Témanyitás by Mirika on Pént. Jún. 24, 2016 6:51 pm

Jó hülye voltam. Nem érdemelte meg azt a pofont. Persze teljes sokkban voltam, még vagy két órán keresztül el-elkapott a remegés, és csak arra tudtam gondolni, hogy mennyire rohadtul önző volt, arra, hogy megszegte az ígéretét, arra, hogy cserben hagyott, mert neki fontosabb volt a hőst játszani, mint megvédeni a “barátját”. Még most is így gondolom, de ettől függetlenül nem érdemelte meg, amit tőlem kapott, és azóta bocsánatot is kértem. De nem tudom, őszintén szólva, lehet mégis megérdemelte. Mostanában túl sok mindent nem tudok :/ Főleg azt nem, hogy mit kezdjek magammal. Azt viszont tudom, hogy azért is hülye voltam, mert meg se halhattam volna. Nekem nem egyenlő a halállal a game over, mert tudom, hogy a fejemen már nem a Nerve Gear van, amit megvettem anno, hanem valami másik sisak prototípusa. Szóval akár most bemehetnék egyedül a következő bosshoz, és neki is eshetnék, mert nem kockáztatnék semmit. És az az igazság, hogy elgondolkodtam rajta. Mármint nem azon, hogy berontok egy szintfőnökhöz tökegyedül, hanem hogy én nem halok meg, ha lenullázódik a HP-m.
Volt ez a csaj, aki a minap ajánlott nekem egy üzleti együttműködést. Ő is kovács volt, mint én, de tök más volt a hozzáállásunk, és nem is tudtunk megegyezni, inkább elég durván összebalhéztunk, és a fejemhez vágott pár dolgot, amiben van igazság. Túl sok is. Tök felesleges részletezni, mert én is ismerem a hibáimat, de ez most így először jött szembe, hogy valaki konkrétan az arcomba is köpte őket. A makacsságomat, az ingerlékenységemet, az arroganciámat, és legfőképpen azt, hogy mi a francnak tartom magamban a feszültséget ahelyett, hogy levezetném, és miért nem kérek segítséget, ha szükségem van rá. Baromi gyorsan rájött, hogy milyen vagyok, és ez elég félelmetes volt. Az meg tény, hogy mostanában mindenkivel összeveszek, akivel csak lehet, és ez nagyon gáz.
Tudom, itt van bennem ez a feszültség, hogy nem akarom ezt az egészet, és napról napra egyre erősebben érzem, főleg amióta volt ez az eset az óriással és szembenéztem valami olyasmivel, ami őszintén megijesztett. És ez nem az óriás volt, hanem az, hogy ha bajba kerülök, akkor egyedül maradok és csak magamra számíthatok. Nem voltak barátaim, akikben megbízhattam, akikre számíthattam. Ölelgetni és bíztatni mindenki tud, de ez nem barátság volt. Irigy voltam, mert minden ismerősömnek, akit közel éreztem magamhoz, volt valaki, aki fontosabb volt. A fenébe is, még Anatnak is volt valaki fontosabb, mint én! Én is akartam valakinek a legfontosabb lenni, de ez tök esélytelen volt. Én nem voltam ehhez elég nyílt és őszinte. Ahogy átkutattam a barátaim listáját, egyre kevésbé éreztem úgy, hogy én idevaló vagyok, hogy én közéjük való vagyok. Nem itt volt a helyem, nem akartam elpazarolni az életem ezekért az emberekért! Még ha rá lettem volna kényszerítve, de még az sem, hiszen én megtehettem, hogy leugrok a szint széléről, és nem a koporsóba kerülök, hanem felébredek a kórházi ágyban, vagy valami laborban, halál tudja. Visszakapom az életem, a családom, a barátaimat nem hiszem, de elérhetem az álmaimat… boldog lehetek. Semmi értelme nem volt, hogy maradjak. Persze, rohadt nemes cél lenne megmenteni ezt a párezer embert, de ki az a hülye, aki önként maradna és feláldozná magát? Én biztosan nem. Nekem fontosabb volt saját magam, mint egy csomó ismeretlen, vagy akár az a pár tucat ember, akit megismertem, de amikor szükségem lenne rá, egy ujjukat nem képesek felemelni értem.
Mondjuk mondani könnyű, hogy akkor én most lelépek és csá, de merszem az nem volt hozzá. Amikor lenéztem a szint széléről, vagy megpróbáltam felmászni a peremre, inába szállt a bátorságom, úgyhogy csak leültem a fal tövébe, és felhoztam az üzenetküldő panelemet. miközben azon gondolkodtam, hogy oldjam meg. Én saját magam nem tudtam volna megtenni, vörösökkel se haverkodtam, és ha arra gondoltam, amit az erdőben az óriás ellen átéltem… azt nem akartam még egyszer. Kellett valami, vagy valaki, aki egy ütésből elintéz úgy, hogy fel se tűnjön… heh, mintha lenne valami miniboss a 25. szinten, ami hasonló módon sebez, mint a 10. boss... Mekkora baromság ezeken gondolkodni… Végül talpra álltam és inkább bementem a városba, mert furcsa tekintetekkel találkoztam. Biztos hozzászoktak már az itteniek a hozzám hasonló módon lézengő alakokhoz, szóval beültem egy kávézóba, és egy nem túl finom, de iható tea mellett újra felpattintottam az üzeneteimet.

Ne haragudjatok, de én ezt nem tudom, nem akarom folytatni. Biztos csalódtok bennem, de én újra szabad akarok lenni, meg akarom valósítani az álmaimat. Nyugi, nem haltam meg, nekem nem Nerve Gear van a fejemen. Várlak titeket kint~

Puszi, csók, ölelés
Miri <3

Néztem még egy darabig a levelet. Nem akartam túl sokat írni, ömlengeni, mert az úgyse érdekel senkit. Lényeg, hogy megnyugtassam őket és ne boruljanak ki. Párszor persze átírtam, de ez lett a végleges. Kiválasztottam, kinek akarom elküldeni: Atoru, Ayani, Kokoro, Sou-chan, Aidor, Rin, Yuichi, Hinari, RenAi, Szophie, Alex, Jun, Saya és Shukaku… biztos van, akit kihagytam, de aki ismert, az hamar meg fogja tudni. Mennyi ember, és én senkihez sem éreztem magam elég közel. Elmosolyodtam, majd rányomtam a küldésre, aztán felkerekedtem és elutaztam a 25. szintre, persze felszerelés nélkül. Nem volt sok HP-m, csak meg kellett találnom azt a minibosst, belépni a területére, és ignorálni a teleportálásra figyelmeztető feliratot. Még egyszer átgondoltam a dolgot... de nem, nem változott a véleményem a szörny előtt állva sem. Ráadásul még biztos vissza is tudnék jönni, ha mégis meggondolnám magam... bár kétlem, hogy visszavágynék ide.

Sayonara...

Késkészlet:
Mirika
Árnyharcos
Árnyharcos

Karakterlap
Exp:
10/5900  (10/5900)

Témanyitás by Ijichi Sou on Szer. Jún. 29, 2016 6:02 pm

Ijichi Sou írta:
Megértem tündérkém. Azon csodálkozom csak hogy egy ilyen céltudatos lányka mint te, eddig húzta ezt a döntést. Sietünk ki hozzád, és addigra híres seiyuu legyél ám.
XoXo, Vigyázz magadra!

Harcművész
Harcművész

Hozzászólások száma : 67

Karakterlap
Szint: 20
Exp:
362/1500  (362/1500)