Hinari

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Go down

default Re: Hinari

Témanyitás by Hinari on Vas. Május 17, 2015 1:40 pm

4. képesség módosítás

Lv50-ig cserélném a tervezett hatodik képit a meglévő negyedikkel mégis, asszem egyértelmű okok miatt, már ami az újat illeti. >< A régit pedig bár tök jó, mégse használtam eddig kettőnél többször, ezért is helyezném egyelőre vissza a tervek közé.

4. Justice Dice

Passzív, dobást nem igényel.
A képesség a dobások értékét befolyásolja, mégpedig úgy, hogy a karakter nem lehet szerencsétlenebb, mint amit a statarányok stb megegednének, az ellenfelei pedig nem lehetnek szerencsésebbek annál. Egy a játék elején induló számláló jelzi a sikeres (ellenfelek esetében) és sikertelen (karakter esetében) cselekmények számát (képesség, támadás, illetve minden más, dobáshoz kötött esemény), és amint az (a dobások hatására) eléri az arányok által megengedett maximumot, a fázis hátralévő részében már dobás nélkül lép érvénybe a számlálóval ellentétes hatást elérő "dobásérték" (tehát ellenfelek esetében onnantól sikertelen lesz a cselekmény, karakter esetében pedig sikeres). Egy fázis mindig annyi dobásig tart, amennyi oldalas kockával dobtunk. Ha a harc közben módosulnak az arányok, a számláló nem indul újra, de az aktuális értékekhez idomul.
Az egyszerűség kedvéért egy példa: karakter támad, 2 és afölött sikeres és a dobás 6 oldalú kockával történik. Számláló: "sikertelen dobások száma: 6:1/0", amint ez 6:1/1-re vált, onnantól minden támadás sikeres. A hatodik próba után a számláló újraindul.

*

Óvatosan, bekapcsolt lopakodással haladtam előre. Nyomomban kiegyenesedtek az iszaptól lekonyult növények, letaszítva magukról a sarat, új színnel fordulva a felhők által eltakart nap felé, mely fakó félhomállyal vonta be a tájat. Minden csöndes és nyugodt volt, sehol egy erre járó mob vagy játékos. A természet megadta magát a fojtogató bűznek, mi beette magát a levegőbe, köhécselése késztetve egy-egy mélyebb levegővétel után. Megálltam, egy rég elszáradt, göcsörtös fatörzs mögé húzódva.
Megvagytok.
Előttem hét-nyolc méterre álltak egy zavaros vizű tócsa mellett. Fejük imbolygott mintha szél lengetné őket, ám erre a vidékre egyetlen kósza szellő se merészkedett be, azt a párat is elnyomták, mi megpróbálta volna áttörni magát a szürkésfehér boltozaton. Még a lélegzetemet is visszatartottam: nekem kellett először támadnom, ha nem akartam bajt. Ők többen voltak, mi viszont csak ketten. Én és a kezemben nyugvó Katana. Hirtelen ugrottam elő, kitartva a fegyvert, s nyomomban felfröccsent a néhol nyúlós, sötétbarnás színű iszap, bepettyezve a környező, méregzöld szárú növényeket. Észrevettek, de mire felém bólintottak volna, az egyiken mély vágást hagyott a pengém éle. Fordultam, s folytattam a kombinációt, jobb lábamat előrecsúsztatva, fél kézbe véve a fegyvert, s egy bal alulról indított, jobb fölfelé húzott vágással szeltem le a felém legközelebb eső mob kéznek is beillő levéllemezét. Összeráncolt homlokkal egyenesedtem ki, miközben vállamat eltalálták; az ismerős bizsergés végigszaladt testemen, de nem foglalkoztam vele. Ez könnyebben megy, mint kellene. Nem gondoltam, hogy eltalálom őket. Az ingavirágok szinte érinthetetlenek voltak, és mióta legutóbb a lányokkal itt voltunk, annyit nem tettem a fegyverkezelésemre, hogy minőségi különbség alakuljon ki a két harc között. Megrohamoztam a maradékot, s egyszer ugyan elhajoltak a vágás elől, de egyik sem bírta sokáig. Hamarosan márcsak csillogó pixeleik szálltak a mocsár felett.
- Ügyesebbek voltunk. Furcsa.
- Nem teljesen. Számításaim szerint pontosan a statarányoknak megfelelően alakult a küzdelem.
Felvontam a szemöldököm: ez eddig nem volt jellemző a harcmodorunkra. Igaz, a rendszer néha be szokott segíteni, de alapjában véve még mindig nem voltam mestere a kardforgatásnak, a hibákat részint ennek is tudtam be. Ezért is jöttem ide gyakorolni. Hogy fejlesszem magam. Most azonban, így visszagondolva, az utolsó két vágásnál mintha nem is teljesen én irányítottam volna a kardom, és az ingavirágok is lassabban mozdultak, mint szoktak. Megnéztem a menümet, és elgondolkodva futtattam végig tekintetem a megváltozott leíráson. Végül becsuktam a panelt, és hátat fordítva a mocsárnak, indultam el a kazamata kijárata felé.
- Azt hiszem, a rendszer automatikusan új skillt ad, ha az előzőt alig használjuk…

Szín: #a8a8a8 #787878 #464699 #9F703A steelblue

Ki mit és mennyit tudhat Hinariról? Információk az adatlap alján.

Figyelem! Amennyiben valaki visszaél a plot armorral (pl kari előtt öl meg játékost vagy dicsekszik azzal hogy megtette stb), annak neki magának kell megoldást találnia rá, hogy kari miért ne tudja őt megölni/börtönbe zárni - ha pedig nem tud ilyet kitalálni, vállalja annak következményeit is! Ez karakter minden játékára, tehát a bossra is vonatkozik.
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Hozzászólások száma : 3504

Karakterlap
Szint: 50
Exp:
13230/10100  (13230/10100)
Céh: Justice League

Felhasználó profiljának megtekintése

Vissza az elejére Go down

Témanyitás by Klein on Vas. Május 17, 2015 9:57 pm

Ossu!

Elfogadom a módosítást.
Klein
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 3084

Karakterlap
Szint: ?
Exp:
0/0  (0/0)
Céh: Fuurinkazan

Témanyitás by Hinari on Csüt. Aug. 20, 2015 6:54 pm

A Reverse képességemre a kijátszás itt ^^
Végre \o

----------------------

NJK pályázat

Illetve megpályáznék egy njk-t, aki eddig csak a háttérben bújt meg, innentől viszont fontos szereplője lesz a céh életének. Őhozzá annyi így elöljáróban, hogy amint lefutott a JL-es céhgyűlés, szeretnék engedélyt kérni rá, hogy ne csak én, de az összes JL céhtag használhassa ha akarja, természetesen a jellemének maximális betartásával.

KERETSZTORI - a pályázat többi része előtti olvasásra!

Név: Hoora
Nem: Férfi
Kor: 27
Kaszt: Harcművész
Szint: Hinánál nagyjából tíz szinttel alacsonyabb

Képességek:
Rendszerbontó penge: Hoora egyetlen vágás erejéig képes immortal objectnek számító, nem játékos karakter vagy pet jellegű elemeket sebezni (tehát mindent kivéve jk és pet), védett területen belül is. Amennyiben a közelben bármely játékos élete a sárga (vagy piros) zónába kerül, képes megismételni a támadást.
A többi képessége nem ismert.

Kinézet:
Robosztus alkatú, nagydarab férfi, világosbarna bőrszínnel. Haja és szakálla sötétbarna, s amíg előbbit alkalomhoz és küldetéshez illően rendezi, utóbbit pár centisre mindig hagyja megnőni. Szemei aranybarnák, néhol narancsos árnyalattal, vonásai egészen keménynek hatnak, ám ez mosolygásnál egyik pillanatról a másikra tűnik el. Füleiben egy-egy kicsi aranykarikát hord, nyakában vékony aranyláncot kereszttel. Megjelenése határozottságot sugall, az eleganciát azonban hanyagolja: legtöbbször egyszerű fehér vagy fekete pólót visel vértje alatt; valamint nadrágot és kényelmes, de strapabíró cipőt.

Jellem:
Jelleme megjelenéséhez hasonló: beszédstílusa meglehetősen durva, ám sosem sértő, erre Hoora az utóbbi időben próbál törekedni, bár nem mindig sikeresen. Határozott és céljai iránt rendkívül elhivatott, nem rest gyors parancsokkal oldani meg a helyzetet, ha az megkívánja. Általános tiszteletnek örvend „beosztottjai” körében, s erre rá is szolgál: sokat vár, de mindig fair és egyenes, valamint megbecsüli az embereket – mindenkit. A legkisebbtől kezdve a leggyengébbig, s tőle telhetően igyekszik kedves lenni azokkal, akik szerinte megérdemlik. Azonban ne akarj az ellensége lenni. Ha arról van szó, nemigen érdekli, ha elveti a sulykot, s ezt célpontjai általában meg is érzik: ilyenkor jobb, ha senki nem áll az útjába.

Hinával való viszonya:
Elismeri és tiszteli Hinát, ő az egyetlen, akit elfogad maga fölött. Az idők során kölcsönös bizalom alakult ki közöttük, s amíg Hina az elején inkább tehernek érezte a férfit (és a férfi is őt), mostmár a céhtagjai utáni második támasza, aki munkája nagy részét vállalta és vállalja most is át.

Figyelem! Amennyiben valaki visszaél a plot armorral (pl kari előtt öl meg játékost vagy dicsekszik azzal hogy megtette stb), annak neki magának kell megoldást találnia rá, hogy kari miért ne tudja őt megölni/börtönbe zárni - ha pedig nem tud ilyet kitalálni, vállalja annak következményeit is! Ez karakter minden játékára, tehát a bossra is vonatkozik.
Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Karakterlap
Exp:

Témanyitás by Klein on Szomb. Aug. 22, 2015 4:14 pm

Osu!

Elfogadom a képességet és az NJK-pályázatot is.
Klein
Moderátor
Moderátor

Karakterlap
Exp:
0/0  (0/0)

Témanyitás by Hinari on Szer. Jan. 20, 2016 1:16 pm

A CSP-rendszer bevezetésével pár igazítás a képességeim erre vonatkozó szakaszainál, illetve egy kis plusz a harmadik képességemhez. A változtatások zölddel vannak jelölve.

1. Element Absorb:

... Amennyiben árnyékot vagy vizet használok (tehát életre vagy kitartásra teszek) és utána váltok (akár használat közbeni váltáskor, akár a lehűlési idő lejárta után), akkor a teljes spec pontszám helyett csak annyit tehetek rá a következő statra, amennyi megmaradt az speccel keletkezett élet- vagy cselekvéspontokból. ...

2. Dragon of Elements:

... Egy ellenfél ellen a harc során csak egyszer alkalmazható, hatása a harc végéig fennáll, valamint minimum 1 statpontot - kitartásnál pedig 1 mellékcselekvésre elég cselekvéspontot - mindig hagy az adott staton. ...

3. Elemental Wall:

... Az ellenfél, vagy ellenfelek következő támadásakor, amint érintkezik/nek a fallal, a használó annyi életponttal gyógyul, amennyi pont az ellenfél/felek adott statján volt (tehát ha például egy huszas erővel rendelkező jk belefut a sárgyűrűbe, húsz életpontot gyógyít föl – felszereléssel együtt értendő). A gyűrűbe a használó is beleérhet, ám ekkor csupán pontjainak felével gyógyul. A heal maximális értéke: max hp/2. ...

Köszi!

Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Karakterlap
Exp:

Témanyitás by Klein on Szomb. Jan. 23, 2016 12:39 am

Elfogadom a kiegészítéseket.
Klein
Moderátor
Moderátor

Karakterlap
Exp:
0/0  (0/0)

Témanyitás by Hinari on Csüt. Júl. 14, 2016 11:40 pm

Képesség-kiegészítés: Reverse

Sikeres képességmegfordítás esetén a karakter a saját körében dönthet úgy, hogy az ellenfél nem ezen képességét akarja megfordítani, ekkor a képesség újra "várakozó" státuszba helyeződik, és hatása visszamenőlegesen is eltűnik. (Ez nem igényel mellékcselekvést.) Hátránya: minden visszavonáskor szint/2 cselekvéspont levonódik a használótól.

Példa: aktivált Reverse után az ellenfél egy tíz életpontnyi vérzést tesz a karakterre képességgel, ami azonnal gyógyulássá alakul, de ha a karakter úgy dönt, hogy bevállalja a vérzést, akkor az ő körében visszaáll az élete +10 helyett -10 pontra. A Reverse pedig az ellen következő képességét célozza innentől.

Okok: mint utólagosan kiderült, nem lehet sebződést megfordító Reverse mellett healelni, ami iszonyú nagy hátrány és ic életveszélyes is, mivel a karakter nem dönthet, melyik képességet fordítja meg. A kiegészítéssel viszont cselekvéspontok árán, de lehetne minimális beleszólása a dologba.

Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Karakterlap
Exp:

Témanyitás by Klein on Pént. Júl. 15, 2016 11:22 am

Osu!

Elfogadom a pályázatot.
Klein
Moderátor
Moderátor

Karakterlap
Exp:
0/0  (0/0)

Témanyitás by Hinari on Hétf. Szept. 05, 2016 5:43 pm

Hatodik képesség \o

6. Equipment swap:

Harcon kívüli képesség, amely a kovácsolás egy specializáltabb szintjét teszi lehetővé a használó számára: a kovács két, általa választott, azonos típusú itemből egy harmadikat hozhat létre, melyben különböző szempontok alapján ötvöződhetnek a felhasznált tárgyak statjai és tulajdonságai. Az új tárgy tierje minden esetben a statokat adó alapanyag-item tierjével lesz azonos; a használó készítésének pedig el kell érnie a két item tierje közül a magasabbét a sikeres képességhasználathoz (tehát pl T4es készítéssel nem használhat fel T5ös itemet alapanyagként).
Formái:
  1. Az új item a két alapanyag-item közül az egyiknek a statjait, a másiknak pedig a képességét kapja meg; az így elkészített tárgy epikus jelzőt és új nevet kap, utóbbit a kovács adja neki készítéskor. A képességhasználat ezen formája az itemeken kívül a nagyobb tierű item tierjével azonos mennyiségű Kristálykő felhasználását vagy ugyanezen tier egy ritka ércét is igénybe veszi.
    Példa:
    [T2] Az Acél Megváltó (+4 erő +2 speciális képesség +30 páncél, vörös indikátoros játékosok ellen +5 sebzés) + [T4] Fényes Pikkelypáncél (+6 fegyverkezelés +45 páncél) + 4db Kristálykő/1db Zafír = [T4] Acél Pikkelypáncél (+6 fegyverkezelés +45 páncél, vörös indikátoros játékosok ellen +5 sebzés)
  2. Amennyiben a két alapanyag-item statjai közül van olyan, ami mindkét itemnél ugyanannyi pontot ad adott statra, akkor a swap során ezek kicserélődhetnek egymással. Ilyen esetben az új tárgy egyedi jelzőt kap, a pontelosztása azonban átadás után sem veszíti el egyedi jellegét. A képesség ezen formáját életre és páncélra nem lehet alkalmazni; kovácsolásához pedig a kívánt tárgy tierjével azonos és azonos mennyiségű, bármilyen gyakori érc is szükségeltetik.
    Példa:
    [T2] Alkony Páncél (+6 kitartás +10 páncél) + [T4] Fényes Pikkelypáncél (+6 fegyverkezelés +45 páncél) + 4db Fekete Holdkő VAGY 2db Drágakő = [T4] Egyedi Fényes Pikkelypáncél (+6 kitartás +45 páncél) VAGY [T2] Egyedi Alkony Páncél (+6 fegyverkezelés +10 páncél)

*

Mostanában kevés időt töltök a boltban. Általában kiírom, hogy a rendeléseket leadhatják pm-ben vagy a bolt előtti postaládaszerű dobozban, hozott alapanyagok esetén pedig megszervezünk egy időpontot, ami mindkettőnknek jó, és ha nem kell az esetleges egyediség miatt harmadik személy, már aznapra kész az áru – ha pedig kell, kipakolok a bolt mögötti, direkt a kovácsolásnak fenntartott helyiségben lévő asztalra mindent, szépen felcetlizve, hogy kinek mi kell, hogy ki mit hozott. Eddig mindig be is vált, és mivel senkit nem engedek oda hátra, kavarodásra sem volt még példa. Összességében egy hatékony, jól működő rendszer ez annak, aki nem tud napjainak nagy részében itt lenni.
Éppen egy új rendelésen dolgoztam. Körülöttem az ércek, meg pár kész item is, egy bögre tea és füzetek, toll. Elővettem a kalapácsot, és a már-már monoton koppintások közben, este lévén, igencsak elkalandoztak a gondolataim. Sok arany jött a készítésből, mégis, lehet valaki másnak kellene vinnie a boltot. Talán lehetne nekünk is egy céhboltunk… A hirtelen elém felugró ablak zökkentett ki. Először nem is értettem, mit ír, majd lassacskán jöttem csak rá, hogy véletlenül egy helyett egyszerre két, egymás közelébe kerülő itemre vágtam rá a szerszámot, a rendszer pedig feldobta a kérdést, hogy a két lehetőség közül melyik egyedi itemet szeretném megcsinálni. Hogy micsodát? Apró betűkkel a panel alján a szöveg, „equipment swap bonus”.
- Hát ettől nem lettem okosabb – sóhajtottam, inkább visszavonva a műveletet, nehogy valami kár érje az itemeket, majd megnyitottam a menüm, hátha az bővebb információval szolgál. Szolgált is. Az új képesség pedig pont olyasmi volt, ami igencsak elkellett már, a nálamlévő sok, epikus item miatt. Lehet ezzel meg lehet oldani azt is, hogy ne nevetgéljen állandóan a lila koponya gyűrűm?

Hinari
Kardforgató
Kardforgató

Karakterlap
Exp: